Księga Dżungli, fot. M. Kordula Teatr Muzyczny

Poznań: Ferie z Teatrem Muzycznym

Najpiękniejsze bajki, najpiękniejsze piosenki i na deser spektakl “Księga dżungli”. To wszystko przygotował Teatr Muzyczny na ferie dla najmłodszych poznaniaków.

Te specjalne propozycje na ferie zimowe są dostępne w wersji online. Będzie je można oglądać na kanale YouTube Teatru w dniach 9-10 oraz 16-17 stycznia. Co będzie można zobaczyć?

CZESIO I WIESIO – to autorski program Wiesława Paprzyckiego, solisty Teatru Muzycznego w Poznaniu, który jest również brzuchomówcą. Wraz ze swoją lalką przeczyta najmłodszym najpiękniejsze bajki i wiersze.
Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 10 stycznia.

JAŚ I MAŁGOSIA – to jedna z czterech „Bajek Samograjek” Jana Brzechwy w reżyserii Łukasza Brzezińskiego. Bajka została nagrana w ciągu jednego dnia na scenie i widowni Teatru Muzycznego, bez scenografii i charakteryzacji – wszystko po to, aby pokazać „zwykłego bohatera”.
Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 10 stycznia.

4. KONCERT DLA RODZIN – to koncert piosenek z bajek będących w repertuarze Teatru Muzycznego, które wykonają jego soliści.
Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: sobota 16 stycznia.

5. SALON POEZJI – Tym razem będzie prowadzony na żywo i poświęcony XXIV Dniom Judaizmu. Do udziału została zaproszona znakomita aktorka teatralna i filmowa Antonina Choroszy z Teatru Nowego w Poznaniu, a w programie zatytułowanym „Poezja pełna gorącego tu i teraz” usłyszymy wiersze Agi Mishol, laureatki Międzynarodowej Nagrody Poetyckiej im. Zbigniewa Herberta z 2019 roku. Program muzyczny przygotuje Marcin Baranowski, wiolonczelista orkiestry Teatru Muzycznego.
Bilety w cenie 6 zł można kupować na stronie live.bilety24.pl.

6. JAŚ LIS – to kolejna bajka w odcinkach autorstwa Maliny Prześlugi-Delimaty. Namłodszym przeczyta ją Radosław Elis, aktor Teatru Muzycznego.
Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 17 stycznia.

7. KSIĘGA DŻUNGLI – to spektakl w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, który opowiada historię chłopca zwanego „Żabą”. Chłopiec trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoimi prawami zwierzęcej społeczności. jak poradzi sobie z wyzwaniami i trudnościami związanymi z życiem w obcym świecie? Wśród wielu barwnych postaci najmłodsi widzowie zobaczą: czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa, szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana.
Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 17 stycznia.

Teatr Muzyczny

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze