Fama Jeżyce 1 fot. Monday Development

Poznań: Fama Jeżyce w budowie. Pierwsze mieszkania już w przyszłym roku!

To jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w tej części miasta. Osiedle Fama Jeżyce liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań. Trwają prace na pierwszym etapie inwestycji, w ramach którego powstanie 251 lokali.

Osiedle Fama Jeżyce to kolejny projekt wprowadzony na poznański rynek nieruchomości przez Unidevelopment. Prowadzenie inwestycji, nadzór nad projektem, obsługę sprzedaży i marketingu oraz project management powierzono Monday Developement – spółce należącej do grupy Unidevelopment.

Inwestycja powstaje na terenach dawnych zakładów Wiepofama, w samym sercu historycznych Jeżyc.
– Tak duży obszar w początkowej fazie realizacji inwestycji wymagał uporządkowania – mówi Michał Idziakowski, dyrektor projektu Fama Jeżyce w Monday Development. – Dziś mamy przygotowany teren pod pierwszy etap osiedla, gdzie rozpoczęły się już prace ziemne. Następnie wykonamy płytę fundamentową i pozostałą cześć garażu i za niecałe 18 miesięcy będziemy mogli przekazać klucze do mieszkań w pierwszym etapie osiedla.

Na blisko 8-hektarowym terenie powstanie spójne urbanistyczne osiedle. Projekt autorstwa pracowni HRA Architekci nawiązuje do historycznej architektury Jeżyc. Zachowano także element dobrze znanej dla dawnych dzielnic Poznania kwartałowej zabudowy, a oprócz budynków mieszkalnych powstanie deptak zwieńczony placem miejskim, oryginalnie zaprojektowane dziedzińce, lokale usługowe oraz miejsca służące integracji lokalnej społeczności i sporo ciekawej dla oka zieleni.

W ramach pierwszego etapu Famy Jeżyce powstaną dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 251 mieszkań. Większy z nich będzie otaczał dziedziniec, a po sąsiedzku powstanie mniejszy, bardziej kameralny i o podwyższonym standardzie. Klienci mogą wybierać spośród dużej różnorodności układów lokali: od kawalerek po przestronne 5-pokojowe mieszkania. W części parterowej zaplanowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową. Na terenie inwestycji powstanie także wiele udogodnień, takich jak przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. Przekazanie kluczy do nich przewidziane jest pod koniec 2021 roku.

Warto dodać, że w ramach całego projektu powstanie nowa infrastruktura drogowa, a już w ramach pierwszego etapu inwestycji osiedle uzyska połączenie z ulicą Kościelną, która będzie obsługiwać wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpoczęła się budowa osiedla Fama Jeżyce. Władze Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla planują również realizację nowego miejskiego parku, który dodatkowo wzbogaci już istniejącą piękną zieleń.

Monday Development SA to firma deweloperska obecna na poznańskim rynku nieruchomości od 2003 roku. W ciągu kilkunastoletniej działalności wybudowała i oddała do użytku ponad 1100 mieszkań oraz 4 tys m kw powierzchni biurowej. Firma znana jest z realizacji zarówno kameralnych projektów jak i większych kompleksów mieszkaniowych. Spółka jest częścią grupy Unidevelopment SA.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze