kontrola fot. policja

Poznań: Europejski Tydzień Mobilności – uważajcie z prędkością!

Kaskadowy pomiar prędkości i warsztaty o bezpieczeństwie ruchu drogowego – wzorem lat ubiegłych w dniach 16 – 22 września we wszystkich europejskich krajach obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności.

Działania te ukierunkowane zostały na zapobieganie zdarzeniom na drodze, przede wszystkim wypadkom śmiertelnym. Dziennie na europejskich drogach dochodzi do około 70 wypadków śmiertelnych.

W jego ramach zaplanowano akcję pod nazwą Road Safety Days. Wielkopolscy policjanci przeprowadzą na drogach naszego województwa szereg akcji mających na celu dalsze podnoszenie bezpieczeństwa podróżujących. Oprócz działań Prędkość, Kaskadowy Pomiar Prędkości czy też tych ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego, 18 września w godz. 10:00 – 13:30 odbędą się warsztaty edukacyjne związane z problematyką bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci do współpracy zaprosili Automobilklub Wielkopolski, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz Straż Miejską Miasta Poznania.

Każdy z uczestników ruchu drogowego, który pojawi się przed siedzibą Automobilklubu Wielkopolski w Poznaniu przy ul. Towarowej będzie mógł skorzystać z symulatora dachowania, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zweryfikować swoja wiedzę na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Na miejscu możliwe również będzie otrzymanie elementów odblaskowych, których używanie szczególnie w okresie jesienno-zimowym znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar