Extinction Rebellion - zdjęcie jednego z wydarzeń ruchu fot. mat. pras.

Poznań: Ekolodzy organizują Zaduszki. Zapalą 415 zniczy w centrum miasta

Ekolodzy i obrońcy zwierząt z grupy Extinction Rebellion organizują swoje Zaduszki w Poznaniu. Grupa chce zapalić na placu Wolności 415 zniczy.

Dlaczego 415? – Liczba 415 symbolizuje rekordowy poziom dwutlenku węgla w atmosferze w częściach na milion zanotowany w maju 2019 r. w obserwatorium na Mauna Loa na Hawajach – wyjaśnia Lena Osuch-Cierniak z Extinction Rebellion Poznań.

Reprezentuje ona oddolny ruch, który swoimi akacjami próbuje zwrócić uwagę na ocieplanie się klimatu i wymieranie gatunków zwierząt. Happening rozpocznie się 2 listopada o godz. 16:30. – Z 415 zniczy na Placu Wolności zostanie ułożony symbol wymierania – klepsydra wpisana w okrąg – oraz napis “1,2 °C”, oznaczający średnią globalną dodatnią anomalię temperaturową przy powierzchni planety w stosunku do lat 1851-1900 w ostatnich 12 miesiącach, w tym we wrześniu tego roku, który był najcieplejszym wrześniem w historii pomiarów – tłumaczy Lena Osuch-Cierniak.

Znicze pochodzą z odpadów cmentarnych i mają zostać zapalone o zachodzie słońca. – Czas, który zajmie wkładom wypalenie się – ok. 2-3 godzin – spędzimy na zadumie nad losem planety i rodzaju ludzkiego – wyjaśnia Lena Osuch-Cierniak.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze