Poznań: Ekipy ZDM pracują, ale na ulicach nadal ślisko!

odśnieżanie, gołoledź fot. L. Łada

„Już w nocy rozpoczęliśmy działania mające na celu zapobieganiu śliskości na poznańskich ulicach” – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich. Jednak marznący deszcz ma padać także i dziś, więc na ulicach będzie ślisko mimo wysiłków drogowców.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich „obecnie prace koncentrują się na ulicach układu podstawowego oraz będących w gestii ZDM chodnikach. Nocne działania były prowadzone głównie na ulicach układu strategicznego. Posypywane były także mosty, wiadukty, drogi w pobliżu cieków wodnych oraz północne rejony miasta”.

Kierowcy, oprócz śliskiej nawierzchni i mgły mocno utrudniającej widoczność w mieście, powinni brać pod uwagę jeszcze prowadzone prace drogowe. Największa zmiana to rozpoczęty remont ulicy 28 Czerwca 1956 na odcinku od rynku Wildeckiego do Hetmańskiej – tam w całym rejonie obowiązuje zmiana organizacji ruchu.

Na utrudnienia można się też natknąć na Starołęce, gdzie od 13 do 20 grudnia PKP prowadzi remont przejazdów kolejowych w ulicy Fortecznej. Przejazd Forteczną na wysokości przejazdów jest niemożliwy, ale ruch pieszy przez przejazd kolejowy zostanie utrzymany. Objazd proponowany jest ulicami: Obodrzycką, Unii Lubelskiej, Hetmańską oraz Starołęcką.

13 grudnia Zakład Robót Drogowych będzie prowadził prace na Obornickiej i Stróżyńskiego – tam możliwe są miejscowe wygrodzenia na jezdni. Na ul. Bałtyckiej (pomiędzy ul. Leśną a wjazdem na strzelnicę) frezowana będzie kolejna część nawierzchni. Prace o mniejszym zakresie zaplanowane są także na ulicach Wyspiańskiego i Arciszewskiego.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima przyjmowane są: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: zima@zdm.poznan.pl. Zgłoszenia przyjmuje również miejska infolinia Poznań* Kontakt pod nr tel. 61 646 33 44 od pon. do pt. w godz. 7.30-20.00.

Źródło: ZDM