Poznań: Dziś Katarzynki! Niestety, bez obchodów…

Przejazdy zabytkowymi tramwajami, Złote Wajchy i festyn – tak zazwyczaj wyglądały Katarzynki w Poznaniu. W tym roku jedynym punktem obchodów była msza święta w intencji pracowników MPK Poznań. Wszystko z powodu pandemii.

“W związku z aktualną sytuacją epidemiczną podjęta została decyzja o rezygnacji z organizacji w listopadzie pozostałych wydarzeń, tradycyjnie już towarzyszących obchodom Katarzynek” – informuje MPK na swojej stronie. – “Nie zostanie m.in. przeprowadzony festyn, ani uroczystość wręczania Złotych Wajch”.

Jedynym punktem obchodów święta pracowników MPK była msza święta odprawiona 22 listopada w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej w intencji pracowników MPK Poznań oraz ich rodzin. Ale i ona miała znacznie skromniejszą oprawę: nie było Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań, a liczba obecnych musiała być mocno ograniczona ze względu na wymogi pandemii.

Pracownicy MPK mają nadzieję, że w przyszłym roku ich święto będzie obchodzone zgodnie z tradycją – a może nawet bardziej hucznie, ze względu na tę roczną przerwę. Można im tylko życzyć, żeby ich pragnienia się spełniły…

MPK, el

3 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze