Poznań: Dzień Przedsiębiorczości w formule online

Jak skutecznie przygotować się do pracy zdalnej? W jaki sposób pokazać siebie i swój biznes w sieci? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas tegorocznej edycji Poznańskiego Dnia Przedsiębiorczości.

PDP to cykl corocznych spotkań, prelekcji i dyskusji zrzeszających ludzi biznesu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 13 października (w godz. 11 – 17.30), jednak tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, przedsięwzięcie będzie miało zupełnie inną formułę. Zamiast spotkań i targowych stoisk biznesowych będzie można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach online. Zmianie ulegnie także warstwa merytoryczna.

Celem zbliżającego się PDP jest przekazanie poznańskim przedsiębiorcom garści cennych informacji i wskazówek, które ułatwią im funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. W wyniku nagłej pandemii praca w wielu firmach uległa dezorganizacji, spadły przychody, pojawiła się natychmiastowa konieczność zaistnienia w sieci, a wykonywanie codziennych obowiązków trzeba było przekształcić na warunki domowe. Dlatego w tym roku dyskusje i prelekcje w całości zostaną poświęcone zaistniałej sytuacji.

– Skupiliśmy się na tematyce, która najczęściej pojawia się w pytaniach przedsiębiorców – tłumaczy Joanna Jajus, dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP. – Zaprosiliśmy ekspertów do udziału w panelu, w którym zostaną poruszone kwestie prawne, psychologiczne i organizacyjne związane z wdrażaniem pracy zdalnej. Chcemy porozmawiać o społecznych skutkach, szansach i zagrożeniach, jakie niesie zmiana modelu pracy oraz o możliwości utrwalenia się takiego rozwiązania w przyszłości. Natomiast podczas warsztatów zajmiemy się zagadnieniami dotyczącymi przeniesienia biznesu do sieci, a także sprawami związanymi z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników – outplacementem. Ciekawym warsztatem będzie neurouważność, która porusza ważne zagadnienie – radzenie sobie ze stresem i poprawą efektywności.

W tym roku Poznański Dzień Przedsiębiorczości odbędzie się w formule live ze studia przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Link do wydarzenia pojawi się tuż przed premierą – 13 października na stronie Poznan.pl.

UMP, el

Podziel się: