Dzień Dziecka fot. POSiR

Poznań: Dzień Dziecka i jego atrakcje

Przypada 1 czerwca, ale już w najbliższy weekend poznańskie dzieci nie będą mogły narzekać na nudę. Spektakle muzyczne, zniżki i zabawy w pływalniach – to tylko niektóre proponowane atrakcje.

Najmłodsi mieszkańcy Poznania, którzy odwiedzą wybrane obiekty Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, mogą liczyć na specjalną promocję i zabawy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Baseny oraz bowling na Osiedlu Piastowskim przygotowały się starannie na tę okazję.

29 i 30 maja na najmłodszych czeka świetna zabawa na Pływalni Miejskiej Winogrady (Os. Zwycięstwa) oraz Pływalni Miejskiej Atlantis (Os. Batorego). Na Winogradach w godz. 8.00 – 20.00 na dzieci czekać będzie wodny tor przeszkód, natomiast Pływalnia Atlantis w godz. 15.00 – 18.00 przygotowała atrakcje w postaci kul wodnych, wyścigów na dmuchańcach i budowania wieży z desek i makaronów do nauki pływania.

1 czerwca z kolei zabawę na wodnym torze przeszkód proponuje Pływalnia Chwiałka (ul. Spychalskiego). Atrakcja będzie dostępna od 8.30 do 20.30.

Udział w zabawach jest wliczony w cenę wstępu na pływalnie POSiR.

Bowling w Oddziale Rataje na Os. Piastowskim z okazji Dnia Dziecka oferuje od 1 do 3 czerwca promocyjną cenę rezerwacji toru (40 zł/h) dla grup, w których znajdą się osoby do lat 18. 1 i 2 czerwca bowling będzie czynny od godz. 15.00 do 22.00, a w czwartek (Boże Ciało) według rozkładu świątecznego: 12.00-22.00.

1 czerwca dzieci będą też mogły obejrzeć w ramach Poznańskich Dni Rodziny cykl spektakli muzycznych “Bajkowa Piętnastka” o godz. 15.00 i 17.00 w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8 oraz na terenie Pawilonu Nowa Gazownia (ul. Ewangelicka 1). Będzie to okazja, aby przypomnieć sobie utwory muzyczne znane z bajek i animacji dla dzieci, wieczorynek czy z filmów Disneya. Na te spektakle obowiązywały darmowe bilety do dostania w Poznańskim Centrum Świadczeń, które rozeszły jak świeże bułki.

W ramach obchodów Dnia Dziecka będzie można też obejrzeć transmisję online spektaklu “Księga Dżungli” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Nagranie dostępne będzie od 31 maja (od godz. 12.00) do 2 czerwca (do godz 12.00) na profilu facebookowym Poznania, w wydarzeniu Poznańskie Dni Rodziny oraz na kanale YouTube teatru.

Instytut Rozwoju Aktywności zaprasza najmłodszych poznaniaków i poznanianki na “Uliczki dla dzieci”, czyli projektowanie miasta. Wydarzenie odbędzie się w trzech lokalizacjach: w parku Kasprowicza (odcinek plac zabaw – uliczka przy basenie do ul. Reymonta) i na Cytadeli (uliczka przy restauracji Umberto) w godzinach 14-18 oraz w parku Sołackim (uliczka przy placu zabaw) w godz. 15.00 – 18.00. Na wszystkich chętnych czekają: kolorowa kreda do przemalowania “Uliczki”, gry i zabawy, bańki mydlane, zabawa w projektowanie przestrzeni oraz debata: “Przestrzeń dla dzieci”.

Fundacja Słowo i Kropka zaprasza całe rodziny na spotkanie z cyklu “Gimnastyka ciała i języka”. Warsztaty ruchowo – lektorskie potrwają od godz. 10.00 do 13.00, a ich celem będzie poprawa sprawności organizmu oraz udoskonalenie emisji głosu – wraz ze zwróceniem uwagi na wymowę. Część ruchową poprowadzą dwie tancerki (aktorki, szczudlarki oraz animatorki), które poprzez serię zabaw skupią się na podniesieniu funkcjonalności ciała. Z kolei druga część prowadzona będzie przez profesjonalnego lektora z wieloletnim doświadczeniem oraz nauczyciela emisji głosu. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.

Wśród propozycji jest także spotkanie online pt. “Moliki książkowe na szlakach wyobraźni” przygotowane przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Podczas tego wydarzenia najmłodsi uczestnicy będą mogli wysłuchać XIX-wiecznych bajek i legend. Dodatkową atrakcją będzie dołączona do filmu kolorowanka, pobudzająca wyobraźnię najmłodszych. Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube PTPN.

Wydarzenia, które nie odbywają się online, zorganizowane są z zachowaniem wszelkich aktualnych norm i obostrzeń: obowiązuje dezynfekcja dłoni, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych oraz przestrzeganie limitu osób na widowniach czy w obiektach sportowych.

Więcej wydarzeń znajduje się na stronie Poznańskich Dni Rodziny.

UMP

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze