Dworzec Rataje 2 fot. UMP

Poznań: Dworzec Rataje: trwają prace remontowe

Rozkopana nawierzchnia i remont peronów pasażerskich. Trwa remont dworca autobusowego Rataje, prowadzony w ramach przebudowy ronda Rataje.

– Na ratajskim dworcu autobusowym trwają prace rozbiórkowe. Rozpoczęła się równocześnie budowa kanałów dla przewodów monitoringu obiektu i zasilania autobusów elektrycznych. Przygotowywane jest również podłoże pod betonową konstrukcję placu postojowego – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dworzec Rataje nie tylko otrzyma nową nawierzchnię placu manewrowego i postojowego. Wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zostaną również perony pasażerskie. Według harmonogramu remont nawierzchni dworca potrwa do końca czerwca i wówczas rozpoczną się pozostałe roboty drogowe przewidziane w ramach przebudowy ronda Rataje.

W ich efekcie na rondzie, wzdłuż ulic Bolesława Krzywoustego (na odcinku od ul. Serafitek do ronda), na ulicy Jana Pawła II (na odcinku od ul. Kórnickiej do ronda) oraz na ulicy Ludwika Zamenhofa (na odcinku od ul. Piłsudskiego do ronda), powstanie wydzielone, ciche torowisko tramwajowo-autobusowe. Jednocześnie zmieniona zostanie konstrukcja jezdni, powstaną też dodatkowe pasy ruchu. Wydłużeniu ulegną istniejące przystanki, a nowe perony będą obsługiwały zarówno tramwaje, jak i autobusy.

W okolicy ronda powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura. Wykonawca przebuduje i rozbuduje oświetlenie drogowe, monitoring wizyjny, kanalizację teletechniczną i sygnalizację świetlną.

Zakończenie robót budowlanych w ramach tej inwestycji, która uzyskała dofinansowanie z funduszy unijnych, zaplanowano na koniec 2021 roku.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze