Poznań: Dwie osoby zatrzymane za oszustwo na szkodę Ministerstwa Finansów

Poznańska spółka komputerowa miała dostarczyć Ministerstwu Finansów specjalistyczne komputery. Ale, jak podejrzewa CBA, już wtedy zdawała sobie sprawę, że nie zrealizuje jej w terminie. Dwie reprezentujące ją osoby zostały dziś zatrzymane.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało podejrzanych na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie dwie osoby. Przeszukano także ich miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy.

“Czynności są związane ze śledztwem dotyczącym podejrzenia popełnienia oszustwa na szkodę Ministerstwa Finansów” – wyjaśnia Wydział Komunikacji Społecznej CBA. – “Zatrzymani reprezentowali kontrahenta świadczącego usługi na rzecz resortu. Materiał dowodowy wskazuje, że zatrzymani w 2017 roku występowali w imieniu poznańskiej spółki komputerowej, z którą Ministerstwo Finansów podpisało umowę na dostawę specjalistycznych komputerów dla podległych jednostek”.

Komputery nie dotarły an czas, a śledczy podejrzewają, że już podpisując umowę o wartości ponad 1 mln 600 tys. zł wykonawcy zdawali sobie sprawę, że nie będą w stanie zrealizować jej w wyznaczonym terminie.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie przedstawiono im zarzuty oszustwa, a prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

CBA

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze