Poszukiwani Ławica fot. NOSG

Poznań: Dwie osoby poszukiwane zatrzymane na lotnisku Ławica

Dwójkę pasażerów wybierających się samolotem za granicę zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej w Poznaniu. Akcja miała miejsce 9 stycznia, a oboje byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

52-letni Polak był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie w celu odbycia kary 250 dni więzienia. Mężczyzna nie zapłacił grzywny 50.000 zł nałożonej w związku z popełnieniem przestępstwa karno-skarbowego. Sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do aresztu śledczego pod warunkiem wpłaty 50 tys. zł. na wskazane konto bankowe. Jednak mężczyzna nie skorzystał z tej możliwości, więc spędzi 250 dni w zakładzie karnym.

Udało się również zatrzymać poszukiwaną od listopada ubiegłego 39-letnią Polkę. Kobieta stawiła się do odprawy paszportowej na samolot, którym chciała odlecieć do Liverpoolu. W trakcie kontroli jej dokumentów okazało się, że jest poszukiwana za liczne oszustwa na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sad Rejonowy w Grudziądzu. Kobieta została zatrzymana i osadzona w areszcie śledczym.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze