Poznań: Dwa koncerty nad Rusałką. Wizja Lokalna i Neons zapraszają!

Wizja Lokalna fot. Scena nad Rusałką
Powinien się odbyć tylko jeden, ponieważ niedziela jest przeznaczona na Koncert Sołacki. Ale dziś odbędzie się także przełożony z powodu pogody, a zaplanowany na czwartek, 8 lipca, koncert grupy Neons.

Koncert Wizji Lokalnej w ramach Koncertów Sołackich nad Rusałką rozpocznie się o godzinie 19.00. Wizja Lokalna to poznański zespół grający muzykę będącą połączeniem klasycznego rocka z gitarowym brzmieniem lat 90-tych. Efekt jest bardzo udany i zyskuje zespołowi stale rosnące grono miłośników, o czym świadczą choćby nagrody na festiwalach i przeglądach, między innymi na XIII Festiwalu “Gramy Nad Prosną” – Kalisz, XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Okołogitarowej GITAROWNIA – Ostrów Wielkopolski, 32 Międzynarodowym Przeglądzie “Wszyscy Śpiewamy Na Rockowo” – Ostrów Wielkopolski, VI Festiwalu Muzycznym “Rockowanie” – Skierniewice, Międzynarodowym Festiwalu “Muzyczna Jesień 2018” – Grodków.

Do ważniejszych koncertów zespół zalicza swoje supportowanie zespołu Coma na zakończenie Królewskiego Festiwalu Artystycznego – Gniezno 2019, Kombii (festiwal „Gramy Nad Prosną” Kalisz 2018) i Pudelsi („Rockująca Sobota” Opalenica 2019).

W marcu 2021 ukaże się debiutancka płyta zespołu pt.: „Mimo Wszystko. Przede Wszystkim”.
Skład: Erwin Kornacki – wokal,
Bartosz Bogusz – gitara,
Marek Górecki – gitara,
Tomasz Antonik – bas,
Illia Kanapelna – perkusja.

Natomiast o 20.30 na scenie nad Rusałką wystapi grupa Neons – to poznański duet tworzący muzykę z pogranicza neo-soulu i R&B. W jego skład wchodzą producent i multiinstrumentalista Maurycy Olszlegier oraz wokalistka i autorka tekstów Natalia Hoffmann. Zespół inspiruje się brzmieniami z kolorowych lat 90’, ale tworzy dla nich nowoczesne aranżacje, nie stroniąc od nietypowych, odważnych rozwiązań i eksperymentów.

W listopadzie 2019 r. ukazał się debiutancki singiel zespołu “Someone Like Me”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez odbiorców, jak i przedstawicieli branży muzycznej. W marcu 2020 r. zespół opublikował drugi utwór “I Feel Like Movin”, w sierpniu trzeci singiel “Waves”, który doczekał się obrazu.

Duet ma na swoim koncie koncerty przed publicznością na Festiwal Liederlauschen Am Rand, oraz podczas jesiennej edycji poznańskiego festiwalu Spring Break. Rok 2021 zespół rozpoczął od wsparcia akcji WOŚP, grając koncert podczas 29 finału.

Organizatorem cyklu jest Fundacja Pogoda. Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałką, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących oraz Cinema Hostel & Apartments. Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor oraz tenpoznan.pl.

Mat. pras.

Podziel się: