pomnik Bohdana Smolenia fot. mat. pras.

Poznań: Dwa dni dla Bohdana Smolenia

W weekend 17-18 października studenci Uniwersytetu Artystycznego zapraszają na dwudniowy happening poświęcony Bohdanowi Smoleniowi. Odbędzie się on na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki, czyli tam, gdzie ma stanąć pomnik.

Jak informuje Radio Poznań, studenci Uniwersytetu Artystycznego pod kierunkiem prof. Wiesława Koronowskiego przez dwa dni będą lepili z gliny postać Bohdana Smolenia. W jakiej pozie – to ma być niespodzianka, a każdy, kto jest ciekawy, może się wybrać na skwer w sobotę lub niedzielę i zobaczyć, jak postępują prace. Lepienie rzeźby rozpocznie się w sobotę o 14.00, a zakończy w niedzielę, oczywiście o ile pogoda dopisze.

Sam pomnik już w ostatecznej wersji stanie na skwerze w grudniu tego roku. Poznaniacy zaakceptowali i pomnik, i lokalizację podczas konsultacji społecznych.

Bohdan Smoleń wspólnie z Zenonem Laskowikiem tworzył kabaret “Tey”, który w latach 70. i 80. gromadził na swoich występach tłumy fanów. Zajmował się też działalnością społeczną – założył fundację “Stworzenia Pana Smolenia”, zajmującą się hipoterapią dla dzieci. W 2009 roku odebrał Srebrny Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Zmarł w grudniu 2016 roku.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze