Poznań: Duży remont na autostradzie A2. Będą utrudnienia w ruchu!

Autostrada, prace utrzymaniowe fot. AW

Kierowcy jeżdżący autostradą muszą nastawić się na utrudnienia – 6 sierpnia rozpocznie się pierwszy etap remontu nawierzchni na węźle autostradowym Poznań Zachód, na skrzyżowaniu autostrady A2 i dróg ekspresowych S5 i S11.

Spółka Autostrada Wielkopolska SA 6 sierpnia rozpoczyna modernizację nawierzchni na węźle autostradowym Poznań Zachód.
– Prace będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni i zostały podzielone na etapy, w taki sposób, aby były jak najmniej uciążliwe dla kierowców, a przejazd przez węzeł był możliwy dla części ruchu – tłumaczy Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa spółki. – Etap pierwszy, remont łącznic wjazdowych na autostradę, rozpocznie się 6 sierpnia. Prace przygotowawcze w okolicy 156 km A2 rozpoczną się 2 sierpnia.

Jakie to zmiany? Dla kierowców jadących z Wrocławia (droga S5) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Warszawy – objazd zostanie wytyczony przez węzeł Stęszew, w kierunku DW 306 i 311 dalej w kierunku węzła Poznań Komorniki, gdzie następuje wjazd na autostradę w kierunku Warszawy. Natomiast dla kierowców jadących z Wrocławia (droga S5) i chcących wjechać na autostradę w kierunku Świecka – objazd zostanie wytyczony przez węzeł Stęszew, w kierunku DW 306 i 311 dalej w kierunku węzła Poznań Komorniki, gdzie następuje wjazd na autostradę w kierunku Świecka.

Dla kierowców z kierunku Piły (S11) chcących wjechać na autostradę w kierunku Warszawy – objazd zostanie wytyczony przez węzeł Tarnowo Podgórne, DK 92 do Wrześni następnie wjazd na autostradę na węźle Września lub wcześniej, przez węzeł Kostrzyn (S5) do Węzła Poznań Wschód i dalej wjazd na A2. Dla kierowców z kierunku Piły (S11) chcących wjechać na autostradę w kierunku Świecka – objazd zostanie wytyczony przez węzeł Ławica, DW 307 do węzła Buk, na którym można włączyć się do ruchu w kierunku Świecka.

Dodatkowo, dla kierowców podróżujących z kierunku Piły (S11) w kierunku Katowic, zostanie wytyczony objazd przez węzeł Ławica, następnie ulicami Poznania (Bukowska-Reymonta-Głogowska) do węzła Poznań Komorniki, na którym wrócą na autostradę.

Dodatkowo w tym samym czasie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu wyremontuje warstwę ścieralną nawierzchni zarządzanych przez siebie łącznic w obrębie węzła Poznań Zachód w ciągu drogi ekspresowej S11. Remont celowo został tak zaplanowany, by odbywał się równolegle z remontem węzła Poznań Zachód, dzięki czemu nie będzie potrzeby dwukrotnego zamykania węzła dla samochodów. Prace będą podzielone na dwa etapy: pierwszy będzie dotyczył modernizacji łącznic wjazdowych na autostradę, a drugi, który rozpocznie się po około dwóch tygodniach – łącznic zjazdowych z autostrady.

– Remont nawierzchni na węźle Poznań Zachód wynika z dbałości Spółki o wysoką jakość infrastruktury drogowej oraz zapewnienie komfortu podróży i bezpieczeństwa kierowców – mówi Anna Ciamciak. – Czas realizacji tego etapu planowany jest na około dwóch tygodni. Po jego zakończeniu prace przeniosą się na jezdnie zjazdowe z autostrady, o czym poinformujemy w odrębnym komunikacie. Prosimy pamiętać, że tempo prac oraz termin ich zakończenia zależą w dużej mierze od sprzyjających warunków atmosferycznych. Opady deszczu, gradu lub inne załamania pogody mogą opóźnić prace.

Podziel się: