Korki na Królowej Jadwigi fot. Alicja

Poznań: Duże korki. Zobacz których miejsc unikać!

Gigantyczne na S11 i nieco mniejsze w pozostałych częściach miasta, jednak na tyle długie, by mocno utrudnić przejazd przez Poznań. Wyraźnie widać po nich, że rozpoczął się rok szkolny, a nie zakończyły wakacyjne remonty…

Tradycyjnie już najdłuższe korki mamy na S11, gdzie jeszcze do listopada będzie trwał remont nawierzchni. Obecnie drogowcy pracują na odcinku do węzła Kórnik Południe i to tam jest najgorsza sytuacja. Niewiele lepiej jest na węźle Kórnik Północ, gdzie zamknięty jest zjazd od strony Poznania, ku ogromnemu zaskoczeniu wielu kierowców. Korki są także na węźle Koninko.

W mieście po rozładowaniu zatoru na skrzyżowaniu Kórnickiej i Jana Pawła II przez te część miasta da się już przejechać, oczywiście uwzględniając utrudnienia i spowolnienie ruchu na remontowanym rondzie Rataje, a także Królowej Jadwigi i Krzywoustego. Spory korek mamy na Wojska Polskiego w stronę Strzeszyna, gdzie trwa remont połowy nawierzchni jezdni na wysokości Uniwersytetu Przyrodniczego, a także na Niestachowskiej, z powodu budowy św. Wawrzyńca.

Korki mamy także na wjazdach do miasta: tradycyjnie na Gdyńskiej i Bałtyckiej, Głogowskiej w okolicach wiaduktu i Lechickiej. Utrudnienia z przejazdem można napotkać na rondzie Śródka i Estkowskiego, Hetmańskiej w kierunku centrum i rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz oczywiście w okolicach Naramowickiej, gdzie ciągle mamy plac budowy i utrudnienia w ruchu.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze