Poznań: Drugi ze sprawców napadu na kierowcę MPK ujęty!

policja fot. Sławek Wąchała

Jak poinformował na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, funkcjonariusze ujęli właśnie drugiego sprawcę pobicia kierowcy MPK w autobusie linii 169. „Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom” – napisał w odpowiedzi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

„Drugi ze sprawców pobicia pana Tadeusza, kierowcy autobusu miejskiego jedzie właśnie do naszego aresztu” – napisał dziś Andrzej Borowiak na Twitterze. – „Zatrzymali go policjanci z KP Poznań Północ”.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawcę pobicia 67-letniego pana Tadeusza, do którego doszło 27 października po południu, w autobusie linii nr 169. Dwaj pijani i agresywni mężczyźni zaczepiali w nim pasażerów i kierowca zainterweniował. Ale gdy zwrócił agresorom uwagę, oni go dotkliwie go pobili. Kierowca jest obecnie w szpitalu, a sprawców pobicia zaczęła szukać policja. Znaleźli jednego z nich już po 24 godzinach. Dziś został zatrzymany drugi.

„Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom za szybkie ujęcie obu bandytów!” – napisał Mariusz Wiśniewski w mediach społecznościowych. – „Liczymy teraz na surowe wyroki w sądzie. Będzie to też przestroga przed ew. kolejnymi takimi zdarzeniami! Nikt bowiem nie pozostanie anonimowy z racji monitoringu w naszych pojazdach. Dodam, że dziś miałem także okazję bezpośredniej rozmowy telefonicznej z naszym kierowcą – Panem Tadeuszem. Rozmawiał z nim również prezes MPK. Jeszcze raz wyraziliśmy nasz szacunek za postawę. Najważniejsze, że p.Tadeusz wraca do zdrowia! Jesteśmy umówieni na spotkanie, gdy już wyjdzie ze szpitala i wróci do pracy, aby bezpośrednio podziękować za jego zachowanie”.

Podziel się: