Poznań: Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej – rozpoczęło się kładzenie nawierzchni bitumicznej

Grunwaldzka droga rowerowa fot. PIM
Wzdłuż ul. Grunwaldzkiej rozpoczęło się układanie nawierzchni bitumicznej nowej drogi dla rowerów. Dzięki powstającemu odcinkowi trasy o długości ok. 1,5 km, cykliści będą mogli bezpiecznie dotrzeć z okolic Stadionu Miejskiego do centrum.

– Odcinek od stadionu do ul. Sowińskiego będzie gotowy jako pierwszy. Zakończono na nim budowę chodnika, krawężników, miejsc postojowych oraz zjazdów do posesji. Jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą, w ciągu najbliższych dwóch tygodni pojawi się na nim oraz na wyniesionych skrzyżowaniach warstwa wierzchnia drogi rowerowej oraz przygotowany zostanie grunt pod powierzchnie zielone – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W związku z prowadzonymi robotami bitumicznymi w ciągu najbliższych dni zewnętrzny pas ruchu na ul. Grunwaldzkiej pozostanie wygrodzony, a poruszających się pasem wewnętrznym kierowców wciąż obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo, w przyszłym tygodniu, podczas układania nawierzchni bitumicznej, czasowo niedostępne dla kierowców będą skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ulicami Ściegiennego, Racławicką, Konfederacką, Cześnikowską i Sowińskiego oraz wjazdy na stację BP, Netto, McDonald ’s. Prace na nich będą prowadzone sukcesywnie i każdorazowo podczas ich trwania kierowcy będą prowadzeni objazdami przez pobliskie ulice.

Na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Grochowską oraz po południowej stronie ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Słonecznej, trwają roboty brukarskie. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace rozbiórkowe na północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Rycerskiej.

Przepraszamy za niedogodności wynikające z prowadzenia robót. Dokładamy starań, by trwały jak najkrócej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

W ramach tej inwestycji powstanie nie tylko nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, lecz również połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

Całość robót budowlanych ma zakończyć się, zgodnie z przyjętym harmonogramem, w trzecim kwartale tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin okresie – na przełomie października i listopada.

PIM, el