Poznań dostanie najnowocześniejszy samochód strażacki!

nowy samochód strażacki fot. KG PSP

Najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie w całej Europie samochody-laboratoria do działań związanych z zagrożeniem CBRNE trafią do Poznania i Warszawy. Taką informację podała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. To pierwsze takie samochody.

CBRNE oznacza zagrożenie chemiczne, biologiczne, radiologiczne i nuklearne. Pojazdy zostały specjalnie kupione dla jednostek w Poznaniu i w Warszawie, ponieważ posiadają one specjalistyczne grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

„Są to wiodące w Państwowej Straży Pożarnej grupy ratownicze w zakresie radiacja-biologia” – informuje KG PSP. – „Wyposażenie ich w te profesjonalne pojazdy zapewni realizację działań na obszarze naszego kraju, zgodnie z nowym Krajowym planem rozwoju sieci jednostek ratownictwa specjalistycznego na lata 2022-2024”.

Powyższy zakup został zrealizowany w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz Budżetu Państwa. Wartość zakupionych samochodów to prawie 24 mln zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: