Poznań: Domy pomocy społecznej dostaną lampy dezynfekujące

lampy dezynfekujące fot. UMP
DPS-y przy ul. Bukowskiej, Niedziałkowskiego, Konarskiego i Ugory dostaną specjalne lampy do dezynfekcji, które eliminują wirusy, grzyby i bakterie z powietrza. Przekazał je producent z Wielkopolski.

– Zdrowie podopiecznych domów seniora jest dla nas niezwykle ważne, dlatego doceniamy każdy dar, który pomoże nam jeszcze lepiej o nie zadbać – mówi Łukasz Judek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Cieszę się również, że pomoc płynie od przedsiębiorców z Wielkopolski. To kolejny dowód na to, że Wielkopolanie nie zapominają o innych i potrafią się dzielić z potrzebującymi.

Lampy to UV-C Sterilon Air produkowane przez Lena Lighting. Korzystają z nich m.in. placówki medyczne.

– Sposób dezynfekcji, oparty na technologii UV-C, jest wygodny i niezwykle skuteczny, ponieważ nie buduje oporności patogenów. Oznacza to, że wirusy, bakterie i grzyby nie są w stanie uodpornić się na tę metodę – mówi Piotr Janiga, krajowy manager ds. medycznych w Lena Lighting. – Chcieliśmy, aby nasze lampy UV-C Sterilon mogły służyć osobom w domach opieki, które w czasie pandemii należy szczególnie wspierać.

UMP