Poznań: Dom Pomocy Społecznej będzie miał nową siedzibę. “Będzie spełniała europejskie standardy”

Dom Pomocy Społecznej (DPS) nr 1 zyska nową siedzibę, która powstanie na poznańskim Strzeszynie. PIM ogłosił przetarg na jego budowę.
Reklama

– Seniorzy otrzymają do dyspozycji dostosowane do swoich potrzeb i znacznie większe niż w kamienicy przy ul. Bukowskiej pokoje. Nowa siedziba DPS nr 1 będzie przyjazną przestrzenią, która będzie spełniała europejskie standardy i pozwoli na prowadzenie opieki nad pensjonariuszami na najwyższym poziomie – tłumaczy Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Placówka będzie miała dwie kondygnacje i użytkową piwnicę, pomiędzy którymi będzie można się poruszać nie tylko schodami, lecz również pięcioma windami. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Na parterze, gdzie w 2- i 1-osobowych pokojach zamieszka 40 osób, powstaną również pomieszczenia biurowe i administracyjne, kuchnia ze zmywalnią dostosowaną do potrzeb cateringu, a także pokój gościnny. Na tym poziomie znajdą się także kuchnia pomocnicza, jadalnia, pokój dzienny, pralnia z suszarnią oraz dodatkowa łazienka. Swoje miejsce na parterze będą miały dyżurka, pracownie, gabinet doraźnej pomocy medycznej oraz zaplecze higieniczno-sanitarne.

Na piętrze, w kolejnych grupach mieszkalnych z pokojami 2- i 1-osobowymi, zamieszka 60 pensjonariuszy. Tu również do ich dyspozycji będą wspólne przestrzenie z pracowniami, a także dyżurka, gabinet doraźnej pomocy medycznej i kaplica.

Reklama

W piwnicy powstanie zaplecze socjalne oraz higieniczno-sanitarne dla pracowników placówki, pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz siedem garaży.

Potencjalni wykonawcy nowej siedziby DPS nr 1 mogą składać swoje oferty w postępowaniu przetargowym do 31 lipca. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2021 roku.

Autor: PIM / UMP / op. AS proj. Archimedia Architekci & Inżynierowie

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar