UMP Libelta

Poznań: Dodatkowe środki ostrożności w urzędzie miasta

Od poniedziałku zamknięte będą sale obsługi klientów urzędu miasta. Urząd cały czas będzie działał – sprawy można załatwiać korespondencyjnie lub telefonicznie.

– Od poniedziałku wstrzymana będzie możliwość osobistego załatwienia spraw w urzędzie miasta – mówi Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta Poznania. – Zachęcamy do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej. Nie zamykamy jednak urzędu. Cały szereg usług można załatwić drogą mailową lub przez ePuap. Sprawy będzie można wyjaśniać także telefonicznie. Przy każdym budynku, w którym znajduje się sala obsługi klienta, staną skrzynki podawcze, w których będzie można zostawić dokumenty. Zostaną one rozpatrzone – także w celu wstrzymania biegu terminów czy przedawnienia spraw.

W sposób szczególny przyjmowani będą klienci przy ul. Libelta 16/20. Chodzi o obsługę spraw w zakresie niektórych aktów stanu cywilnego – zwłaszcza tych, które mogą być bardzo istotne dla mieszkańców, a nie da się ich załatwić drogą elektroniczną. Dlatego w ograniczonym zakresie obsługa przy ul. Libeta będzie działała.

– Nie przewidujemy w najbliższym tygodniu odwoływania ślubów, ale pracownicy urzędu indywidualnie kontaktują się z każdą parą, informując o zagrożeniach i prosząc o maksymalne ograniczenie liczby uczestników uroczystości – dodaje Stanisław Tamm.

Prezydent miasta i jego zastępcy również ograniczą swoją aktywność i spotkania. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie ciągłości pracy urzędu.

Przypomnijmy, że miasto uruchomiło też usługę dla seniorów – jak o tym informowaliśmy.

– Usługa przeznaczona jest dla samotnych seniorów i osób z niepełnosprawnościami – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Wolontariusze będą mogli kupić żywność i środki czystości oraz najpotrzebniejsze leki. Zawsze jednak to senior musi się z nami skontaktować pierwszy, nigdy odwrotnie. Proszę wszystkich poznaniaków: odpowiedzialnie zadbajmy o najstarszych członków naszych rodzin, zachowajmy środki ostrożności i zdrowy rozsądek. Nie powtarzajmy jednak błędu Włochów: przez najbliższe dwa tygodnie zostańmy w domu, jeśli to możliwe.

Bez zmian pozostaną terminy naboru do przedszkoli. Miasto zachęca jednak rodziców do wysyłania dokumentów do przedszkoli pierwszego wyboru za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Oryginały będzie można donieść w późniejszym terminie.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze