Golęcin podpisanie umowy fot. UMWW

Poznań: Dodatkowe pieniądze na stadion na Golęcinie. Od marszałka

400 tysięcy złotych na dokończenie budowy stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie. Tyle miasto Poznań dostanie od samorządu Wielkopolski. To największe wsparcie finansowe udzielone w tym roku dla projektu dotyczącego infrastruktury sportowej.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania podpisali umowę na dofinansowanie przez Samorząd Województwa wymiany nawierzchni stadionu lekkoatletycznego w ramach modernizacji kompleksu sportowego na Golęcinie.

Umowa została zawarta w ramach Programu Lekkoatletycznego, który obejmuje dofinansowanie realizacji m.in. projektu pn. „Wielobranżowa modernizacja obiektów kompleksu Golęcin – wymiana nawierzchni stadionu lekkoatletycznego”. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 5 621 100 złotych.

Dotacja w wysokości 400 tys. złotych jest największym wsparciem dla projektu z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej) przyznanej przez samorząd województwa wielkopolskiego w 2020 r. Wiąże się to ze szczególnym znaczeniem strategicznym stadionu na Golęcinie dla lekkoatletyki, w której to dyscyplinie, w systemie sportu młodzieżowego wielkopolscy zawodnicy osiągają najwyższy poziom sportowy. Istotnym jest również fakt, że najsilniejsza dyscyplina w naszym regionie, stanowi także podstawę do uprawiania innych sportów.

Program dofinansowań dla zadań z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej) jest jednym z kilku wspierających rozwój infrastruktury sportowej na terenie województwa wielkopolskiego. Zgodnie z przyjętą przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego listą rankingową w 2020 r. propozycję dofinansowań otrzymało 14 jednostek samorządowych.

UMWW, el