wizualizacja fot. ZKZL

Poznań: Dodatkowe pieniądze dla ZKZL. Będą kolejne mieszkania i remonty

20 mln zł – tyle dostał Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w ramach trzeciej transzy kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Pieniądze pozwolą na kontynuację inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu.

– Umowa kredytowa zawarta z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym została podpisana w 2018 roku – przypomina Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL – a Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w pierwszym kwartale 2020 roku otrzymał w ramach umowy pierwsze pieniądze, 37 milionów złotych. Był to istotny krok pozwalający zapewnić finansowanie kluczowych inwestycji spółki. W drugiej transzy, która wpłynęła w IV kwartale 2020 roku, spółka pozyskała 24 miliony złotych. Obie transze zostały przeznaczone na sfinansowanie budowy nowych i modernizację już istniejących mieszkań komunalnych Poznania.

Trzecia transza kredytu w wysokości 20 milionów złotych pozwoli na modernizację kamienic wchodzących w skład miejskiego zasobu. Chodzi tu nie tylko o remont budynków, ale też o poprawę walorów wizerunkowych i estetycznych remontowanych nieruchomości, a przy okazji też podział dużych mieszkań na mniejsze, co daje dodatkowe lokale dla czekajacych na mieszkania komunalne.

– Część pieniędzy trafi między innymi na modernizację kamienic przy ul. Kilińskiego na poznańskiej Wildzie – zdradza Łukasz Kubiak. – Dzięki tym środkom mieszkańcy Poznania będą mogli już wkrótce podziwiać kolejną zmodernizowaną kamienicę mającą ponad 110-letnią historię.

Współpraca ZKZL z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych pozwala na pozyskiwanie pieniędzy na bardzo korzystnych warunkach. Całkowita kwota kredytu wynosi 178 milionów złotych, a pozyskane środki są w całości przeznaczane na inwestycje w miejski zasób mieszkaniowy. Jak do tej pory ZKZL w ramach umowy kredytowej otrzymał 81 milionów złotych z EBI.

Źródło: ZKZL

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze