Majówka straż miejska

Poznań: Długi weekend wypadł celująco – uważają strażnicy miejscy

Przez wszystkie wolne dni pierwszej majówki w tym roku strażnicy sprawdzali, czy poznaniacy przestrzegają zasad bezpieczeństwa podczas przemieszczania się. I ocenili ich zachowanie na celująco.

Patrole straży były obecne w parkach, poznańskich lasach, najczęściej uczęszczanych drogach rowerowych, ale również na leśnych parkingach i oczywiście, w ostatnio najbardziej atrakcyjnym miejscu Poznania – „Ścieżce w koronach drzew Antoninek”.

“Chociaż kapryśna aura spowodowała zdecydowanie mniejsze zainteresowanie rekreacją na świeżym powietrzu, to jednak wszędzie można było spotkać spacerujących” – informuje straż miejska na swoim profilu FB. – “Wszędzie tam, podczas spaceru z dziećmi, na rowerach czy z kijkami, na Starym Rynku, czy w kolejce po żywność przy ul. Dworcowej (“Zupa na Głównym”) – ludzie dystansowali się i zakrywali usta i nos. Tym razem majówka przebiegała bez biesiad nad Wartą, spokojniej w gronie rodzinnym, ale bezpieczniej”.

Zdarzyło się kilka interwencji – między innymi nad Wartą – i dotyczyły grupowania się osób albo korzystania z placu zabaw. Ale po wyjaśnieniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wszyscy zastosowali się do poleceń strażników.

Strażnicy miejscy bardzo dobrze ocenili zachowanie poznaniaków podczas długiego majowego weekendu.
“Można powiedzieć, że poznaniacy kolejny raz „egzamin” z odpowiedzialności za innych, zdali celująco!” – podsumowali.

SMMP, el

2
Dodaj komentarz

avatar
www
www

tylko SM nie zdała tego egzaminu, poruszała się po ścieżkach rowerowych i dla pieszych , samochodem!!!!

ja
ja

A gdzie byli 1 maja ,gdy na Placu Wolności odbywał się spęd koderastów ipo..ebów.