Poznań: Demonstracja w obronie wolnych mediów. Na placu Wolności

Wolne Media, Wolni Ludzie, Wolna Polska - Lex TVN - fot. Sławek Wąchała

„15 września projekt będący jawną agresją wobec wolności mediów w Polsce wraca do Sejmu” – przypominają działacze KOD. I zapraszają na protest w tej sprawie na plac Wolności. Początek o godzinie 18.00.

„Znowu czekają nas burzliwe dyskusje i kto wie, co jeszcze… Korupcja polityczna, bezprawne reasumpcje czy inne witkowania?” – piszą działacze Komitetu Obrony demokracji w zaproszeniu na demonstrację. – „Do tego stan wyjątkowy na wschodniej granicy. Do tego słowa panów Terleckiego oraz Suskiego sugerujące polexit. Tematów jest wiele, ale każdy z nich uderza w wolność naszą – obywateli tego kraju. Czas ponownie stanąć na ulicy i uczynimy we wtorek 14 września o godz. 18.00 na placach oraz ulicach całej Polski”.

Działacze przypominają też, że dla demokracji wolne media mają podstawowe znaczenie, bo to one patrzą władzy na ręce, one też ujawniają afery rządzących, dzięki czemu Polacy mają przy wyborach pełną wiedzę i mogą dokonać prawdziwie wolnego wyboru.

Dlatego wszyscy, którzy wspierają wolne media, mogą się czuć zaproszeni dziś na plac Wolności w Poznaniu. Podobne demonstracje będą się odbywały dziś w całym kraju.

Źródło: Pokolenie KOD

Podziel się: