Poznań: Demonstracja w obronie wolności. Na placu Wolności

demonstracja w obronie wolnych mediów fot. K. Adamska

Kilkadziesiąt osób zebrało się w centrum Poznania, by zaprotestować przeciwko odbieraniu Polakom wolności. Bezpośrednim pretekstem był powrót do Sejmu ustawy zwanej „lex TVN”.

Demonstracja odbywała się pod hasłem „Wolne Media – wolni ludzie – wolna Polska” dziś, ponieważ jutro Sejm rozpoczyna trzydniowe obrady, podczas których ma się zająć także „lex TVN”.

Jednak chodzi nie tylko o prawo do wolnych mediów, a do wolności w ogóle. Organizatorzy wyliczali dziś wszystkie inne przykłady łamania wolności w Polsce: korupcję polityczną, reasumpcję niezgodną z prawem, łamanie Konstytucji, nielegalne wybory z pomocą Poczty Polskiej, stan wyjątkowy na wschodniej granicy, a także wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy sugerujące przygotowania do Polexitu.

„Tematów jest wiele, ale każdy z nich uderza w wolność naszą – obywateli tego kraju” – podsumowali organizatorzy z pokolenia KOD. – „Czas ponownie stanąć na ulicy!”.

Mają nadzieję, ze obraz Polaków protestujących w całym kraju będą mieli przed oczami posłowie podczas jutrzejszych obrad.

Podziel się:

Ostatnio dodane: