demonstracja w obronie wolnych mediów fot. K. Adamska

Poznań: Demonstracja w obronie wolności. Na placu Wolności

Kilkadziesiąt osób zebrało się w centrum Poznania, by zaprotestować przeciwko odbieraniu Polakom wolności. Bezpośrednim pretekstem był powrót do Sejmu ustawy zwanej “lex TVN”.

Demonstracja odbywała się pod hasłem „Wolne Media – wolni ludzie – wolna Polska” dziś, ponieważ jutro Sejm rozpoczyna trzydniowe obrady, podczas których ma się zająć także “lex TVN”.

Jednak chodzi nie tylko o prawo do wolnych mediów, a do wolności w ogóle. Organizatorzy wyliczali dziś wszystkie inne przykłady łamania wolności w Polsce: korupcję polityczną, reasumpcję niezgodną z prawem, łamanie Konstytucji, nielegalne wybory z pomocą Poczty Polskiej, stan wyjątkowy na wschodniej granicy, a także wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy sugerujące przygotowania do Polexitu.

“Tematów jest wiele, ale każdy z nich uderza w wolność naszą – obywateli tego kraju” – podsumowali organizatorzy z pokolenia KOD. – “Czas ponownie stanąć na ulicy!”.

Mają nadzieję, ze obraz Polaków protestujących w całym kraju będą mieli przed oczami posłowie podczas jutrzejszych obrad.

3 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze