Poznań: Demonstracja w obronie Rozbratu przejdzie przez miasto

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Wystartuje o godzinie 13.00 sprzed skłotu Rozbrat przy ul. Pułaskiego, a następnie przejdzie przez miasto. Wszystko w obronie Rozbratu, który ma iść na licytację.

Anarchiści zapowiadają, że po 25 latach nie zamierzają się poddać i oddać Rozbratu, chociaż w zasadzie od samego początku Rozbrat był zagrożony likwidacją, bo znajdował się na terenie, który do niego nie należał. Budynki na zapleczu ulicy Pułaskiego, między eleganckimi willami Sołacza i ogródkami działkowymi nad Bogdanką, stały się w dość niejasnych okolicznościach własnością firmy Darex. Firma potem upadła, sprawa własności gruntu i budynków przez lata była wyjaśniana, a Rozbrat korzystał z budynków dawnych warsztatów.

Jednak wiosną tego roku komornik oszacował wartość terenu, przygotowując go do sprzedaży. Zamierza wystawić działkę na licytację, a to oznacza likwidację skłotu. Anarchiści nie zamierzają jednak się poddawać i chcą walczyć o Rozbrat. Uważają, że mają prawo do tego terenu przez zasiedzenie i na tej podstawie chcą zablokować eksmisję.

„Kolektyw Rozbrat cały czas prowadzi działania mające na celu obronę skłotu i centrum społeczno-kulturalnego przed likwidacją” – piszą na swojej stronie. – „Jak informowaliśmy Was poprzednim razem, jeden z komorników podjął próbę zlicytowania działki i budynków, w których funkcjonuje Rozbrat. Jednak data licytacji nie została jeszcze wyznaczona. Nie wykluczamy, że jest to efekt naszych nacisków i poparcia, jakie otrzymujemy z całej Polski i świata. Dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia, którego nam udzielacie”.

Demonstracja odbędzie w ramach festiwalu odbywającego się z okazji 25-lecia Rozbratu.
„Przejdziemy ulicami miasta, aby pokazać naszą determinację w obronie Rozbratu i wartości, jakie on reprezentuje. Walczymy o Poznań bez eksmisji, biedy i wyzysku. Apelujemy do Was o liczne w niej uczestnictwo!” – informują członkowie Rozbratu.

Start demonstracji: Rozbrat ul.Pułaskiego 21a, godzina 13.00.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: