Poznań: Demonstracja w obronie klimatu. „Nasz głos się liczy!”

Niecałe 50 osób wzięło udział w demonstracji, która miała zwrócić uwagę władz miasta na zmiany klimatyczne. – Nasz głos się liczy – skandowali uczestnicy na dziedzińcu Urzędu Miasta.

– Naszą misją jest zwiększanie świadomości kryzysu klimatycznego i prowadzenie akcji, mających na celu inicjację zmian systemowych przez polityków. Takie zmiany, jak przede wszystkim odejście od spalania paliw kopalnych, konieczne są, aby powstrzymać nieuchronnie zbliżającą się katastrofę klimatyczną – twierdzą organizatorzy demonstracji.

Protest na dziedzińcu Urzędu Miasta miał sprawić, że politycy zaczną podejmować bardziej radykalne kroki w walce ze zmianami klimatycznymi. Wszystko pod hasłem „Nie zabierajcie nam przyszłości!”.

Według organizatorów mamy do czynienia z wielkim wymieraniem na naszej planecie, które zostało spowodowane przez człowieka. – Ten gatunek jest bardzo ekspansywny. Średnio co cztery i pół dnia przybywa jeden milion ludzi na Ziemi! Stanowimy aż 60% biomasy kręgowców na Ziemi, nasze zwierzęta hodowlane to 36% czyli łącznie my i nasze zwierzęta, które hodujemy to 96%. Tysiące innych gatunków to zaledwie 4%, także liczby są dramatyczne – alarmował jeden z przemawiających.

– Żądamy by wszyscy rządzący naszym miastem wiedzieli, że młodzież oczekuję od nich realnych działań, że będziemy protestować aż nasze postulaty nie zostaną spełnione. Nasz głos musi przestać być bagatelizowany. Oczekujemy reakcji wszystkich instytucji wykonawczych na dynamicznie zwiększające się zjawisko katastrofy klimatycznej – podsumowali swoje żądania organizatorzy.