Poznań: Demonstracja przed urzędem marszałkowskim. Przeciwko przymusowym szczepieniom

Urząd Marszałkowski

Około 30 osób protestowało dziś przed urzędem marszałkowskim przeciwko obowiązkowi szczepień na koronawirusa. Taki apel do rządu głosował dziś Sejmik Województwa Wielkopolskiego.

Przypomnijmy, że tydzień temu zarząd województwa przygotował apel do rządu o wprowadzenie w całym kraju obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi, a także dodatkowych obostrzeń dla osób niezaszczepionych.

Ten apel miał dziś przegłosować sejmik województwa – i to właśnie przeciwko temu protestowali uczestnicy demonstracji. Nazwali apel sejmiku „covidowym faszyzmem” i powiedzieli, że to pomysł szkodliwy społecznie, bo dzieli i dyskryminuje ludzi. Zwrócili także uwagę, że sejmik nie powinien ani przygotowywać, ani głosować nad takimi regulacjami. Twierdzili także, że szczepienia to czynności niezgodne z prawem, a szczególnie z Konstytucją i wzywali Polaków do zjednoczenia przeciwko łamaniu prawa.

Demonstrację zakończyło złożenie pisma zaadresowanego do radnych sejmiku, w którym uczestnicy demonstracji sprzeciwiają się przymusowi szczepień i uchwale sejmiku.

Radni uchwałę przyjęli. Przeciwko głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem należy promować szczepienia, ale nie nawoływać do wprowadzenia obowiązkowych szczepień, bo to tylko zaostrza konflikt wokół sprawy.

Podziel się: