Pusty Plac Adama Mickiewicza Poznań fot. Sławek Wąchała

Poznań: Demonstracja poparcia dla straży granicznej i wojska na granicy z Białorusią

Projekt Poznań zaprasza na demonstrację pod hasłem “Poznań solidarny z polskimi pogranicznikami!”. Wydarzenie odbędzie się w środę o 15.00 na placu Adama Mickiewicza. Demonstrację wspiera poznański PiS.

Stowarzyszenie Projekt Poznań celowo zaplanowało demonstrację dzień przed Świętem Niepodległości, by okazać solidarność ze strażnikami granicznymi, żołnierzami i policjantami, którzy strzegą granicy polsko-białoruskiej, co obecnie jest wyjątkowo trudnym zadaniem.

Jak zwraca uwagę radna Klaudia Strzelecka, szefowa klubu radnych PiS w Radzie Miasta Poznania, właśnie dlatego trzeba okazać strażnikom i żołnierzom wsparcie teraz, gdy muszą walczyć z hybrydowym atakiem Białorusinów. Radna podkreśliła też, że to walka nie tylko na polskiej granicy, ale też granicy całej Unii Europejskiej, więc na naszych służbach spoczywa tym większa odpowiedzialność.

Radni klubu PiS podczas dzisiejszej sesji zgłosili projekt uchwały wspierającej polskie służby na granicy polsko-białoruskiej. Ale projekt został odrzucony głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i Wspólnego Poznania.

Źródło: Radio Poznań

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze