Dariusz Żuraw fot. P. Szyszka Lech Poznań

Poznań: Dariusz Żuraw nie jest już trenerem Lecha

Taką informację podał klub na swojej stronie internetowej. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

“Zarząd Lecha Poznań zdecydował, że Dariusz Żuraw przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu. Umowa z 48-letnim szkoleniowcem została rozwiązana i odchodzi on z klubu” – poinformował klub na swojej stronie.

W dalszej części wpisu możemy przeczytać o dokonaniach trenera, który objął rozbitą drużynę w 2019 roku po Adamie Nawałce, najpierw tymczasowo, a później, gdy pokazał, co potrafi, dostał szansę stworzenia zespołu. To dzięki niemu Lech Poznań w sezonie 2020/2021 awansował do fazy grupowej Ligi Europy jako pierwsza polska drużyna, która przeszła wszystkie fazy eliminacji.

Jednak ostatnio Lech radzi sobie znacznie gorzej, zajmuje dopiero 9. miejsce w ligowej tabeli. To zdecydowało, że zarząd klubu postanowił się rozstać z Dariuszem Żurawiem.

“Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał przez dwa lata, za piękną europejską przygodę, szczerze życzymy mu powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej” – podsumował zarząd Lecha Poznań.

Kto zostanie nowym trenerem Lecha jeszcze nie wiadomo, ale jego nazwisko klub ma ogłosić w ciągu kilku najbliższych dni. Na razie treningi zespołu będą prowadzić asystenci Dariusza Żurawia.

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze