Poznań: Dalsze zmiany na Łazarzu z powodu Strefy Płatnego Parkowania

SPP Matejki fot. ZDM
Matejki i Skryta – na tych ulicach 6 i 7 maja będą pracować ekipy techniczne Strefy Płatnego Parkowania. W planach jest uporządkowanie parkowania i wyznaczenie miejsc postojowych.

Na ulicy Matejki prace będą prowadzone na odcinku od Berwińskiego do Grunwaldzkiej – na odcinku od Kasprzaka do Berwińskiego zmiany zostały wprowadzone już w grudniu ubiegłego roku. Nie zmienią się tu kierunki ruchu ani sposób parkowania: nadal będzie to ulica dwukierunkowa z równoległymi miejscami postojowymi wyznaczonymi po zachodniej stronie od ul. Berwińskiego do ul. Grunwaldzkiej. Od ul. Orzeszkowej w kierunku ul. Grunwaldzkiej parkować można będzie także po stronie wschodniej, na miejscach równoległych i ukośnych.

Ważna zmiana: odcinek od ul. Berwińskiego do ul. Skrytej objęty zostanie ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Dotąd to ograniczenie obowiązywało jedynie w pobliżu zainstalowanych w ubiegłych latach progów wyspowych.

Na ul. Skrytej, odcinku zachodnim przy Matejki i odcinku północnym, pojawi się nowe oznakowanie, związane z wdrożeniem SPP i zostaną wyznaczone równoległe miejsca postojowe. Jeden kierunek ruchu będzie obowiązywał na odcinku zachodnim i południowym ulicy, zostanie też wprowadzony kontraruch rowerowy. Ponadto północna i południowa część ul. Skrytej objęte zostaną strefą zamieszkania, a odcinek do skrzyżowania z ul. Matejki – ograniczeniem prędkości do 30 km/h.

Prace na ul. Matejki i Skrytej zostały zaplanowane na 6 i 7 maja, jednak ich realizacja będzie uzależniona od sprzyjającej pogody.

ZDM

Podziel się: