Poznań: „Czyścicie tramwaje i autobusy. A rowery miejskie?”

rower miejski fot. ZTM
Takie pytanie zadał nam nasz Użytkownik, który uznał, że w dobie walki z koronawirusem należy zadbać także o czystość rowerów miejskich. A z jego doświadczeń wynika, że „hulajnogi i rowery miejskie mają kierownice lepiące się od brudu, co w dobie zagrożenia koronawirusem jest szczególnie groźne”.

Zapytaliśmy, co na to Zarząd Transportu Miejskiego, a on nam uprzejmie odpowiedział, że jeśli chodzi o hulajnogi, to są one poza kompetencją ZTM. O kwestie związane z czystością należy więc pytać firmy, które je wynajmują.

Natomiast co do rowerów miejskich – ich stan jest sprawdzany na bieżąco, a przerwa zimowa została wykorzystana przez operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego na dokładny przegląd i serwis sprzętu po to, żeby użytkownicy mieli do dyspozycji dobrze przygotowane i bezpieczne rowery.
– Konserwacja dotyczyła drobiazgowego sprawdzenia sprzętu, w wyniku którego wyeliminowano 244 rowery 3G. Ich stopień zużycia nie pozwalał na dalsze użytkowanie – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM. – W ramach konserwacji rowery zostały także wyczyszczone, tak żeby użytkownicy mieli jak największy komfort podczas korzystania z nich.

Rzecznik przyznaje, że do ZTM nikt jeszcze nie zwrócił się z reklamacją dotyczącą brudnych rowerów. A to właśnie przede wszystkim do ZTM skargę trzeba byłoby zgłosić przede wszystkim.
– Nie mieliśmy zgłoszeń dotyczących „lepiących się od brudu kierownic” – mówi rzecznik – jeżeli takowe otrzymamy, natychmiast zostaną one przekazane do operatora w celu wyczyszczenia kierownicy. Warto podkreślić, że wszystkie rowery w trakcie relokowania są sprawdzane pod kątem sprawności i czystości oraz są czyszczone z użyciem odpowiednich środków.

Włączając się do ogólnomiejskiej akcji profilaktycznej ZTM apeluje o zachowywanie podstawowych zasad higieny – m.in. dokładnego mycia rąk. – Zalecamy także używanie rękawiczek – podsumowuje rzecznik. – Ponadto informacje o profilaktyce zostaną zamieszczone na stronie www.poznanskirower.pl i FB PRM.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: