namiot przed szpitalem 1

Poznań: Czy szpitale potrzebują pomocy? Poseł Wróblewski mówi: “sprawdzam”

Poznaniacy właśnie tłumnie ruszyli do szpitali z maseczkami, woda mineralną i wszystkim, czego brakuje w placówkach, szpitale proszą o pomoc publikując plakaty i odezwy – a poseł Bartłomiej Wróblewski (PiS) postanowił to sprawdzić.

Poseł opublikował wpis na swoim profilu na FB, w którym pisze: “W internecie pojawiają się informacje o rzekomych brakach w poznańskich szpitalach, w tym maseczek i wody pitnej. Dlatego w ciągu ostatniej godziny obdzwoniłem dyrektorów szpitali na Szwajcarskiej, HCP oraz Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej. Nigdzie nie brakuje wody, a zapas maseczek jest na czas od trzech dni do dwóch tygodni. Ponadto rozmawiałem z Łukaszem Mikołajczykiem, Wojewodą Wielkopolskim. Wielkopolski oddział Agencji Rezerw Materiałowych ma zapasy na 4-5 dni. Proszę wiec, unikajmy przekazywania jakichkolwiek niesprawdzonych informacji, dywagacji czy wręcz fake newsów. Warto bazować na informacjach z instytucji rządowych oraz oficjalnych stron szpitali. Bądźmy odpowiedzialni, solidarni i wyrozumiali dla siebie w tym trudnym czasie”.

Przypomnimy: jak o tym informowaliśmy, przez cały weekend trwa spontaniczna zbiórka sprzętu dla szpitali objętych podwyższoną gotowością – zaczęło się od szpitala HCP, który opublikował na swojej stronie prośbę o maseczki, jeśli ktoś ma zbędne i mógłby przekazać placówce, bo ich brakuje. To szpital w stanie podwyższonej gotowości na potrzeby pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Braki, zwłaszcza jeśli chodzi o maseczki i kombinezony ochronne, potwierdzają szpital HCP i szpital im. Strusia przy Szwajcarskiej, i to już od kilku dni. Natomiast pierwszy transport z Agencji Rezerw Materiałowych nadszedł dopiero dzisiaj – jak napisaliśmy.

Warto pamiętać o tym, że w dobie pandemii może nadejść taki czas, że nie będziemy mieć kilku dni.

el

36
Dodaj komentarz

avatar
Nina Nyszczyj
Nina Nyszczyj

Co to za poseł? Niczym się nie wyróżnia.!

Marcin Tórz
Marcin Tórz

Olać tego pseudo posła !

Edward Szwec
Edward Szwec

Zawiedlismy się na tęczowym Jaśku . Uprawiał POlitykę i zbijal POlityczny kapitał na tragedii. Poznań mu tego nie zapomni !

Ewa Klemens
Ewa Klemens

Jak zwykle PiS kłamie to dotyczy.wsxystkich szpitali w Polsce teraz wychodzi ich reforma rzeczywistość jest tragiczna

Rafał Depta
Rafał Depta

Państwo teoretyczne