strefa płatnego parkowania fot. UMP

Poznań: Czy stare identyfikatory mieszkańca w SPP są nadal ważne?

Od 1 lipca zmieniły się sektory dla mieszkańców strefy płatnego parkowania. Ale jak zapewnia ZDM, stare identyfikatory są nadal ważne i nie trzeba ich wymieniać.

Obecnie są trzy sektory. Pierwszy z nich to “C” – czyli Centrum, dla mieszkańców budynków w Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania Centrum. To wcześniejsze sektory 1, 2, 3, 4, 5. Drugi “J” dla Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania Jeżyce i Strefy Płatnego Parkowania na Jeżycach (wcześniejsze sektory o numerach 6, 7). Trzeci to “Ł” to część Łazarza na której znajduje się SPP, czyli teren wokół Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podział więc się zmienił, jednak identyfikatory mieszkańców, którzy kupili je przed 1 lipca 2020 r., gdy oznaczenie sektora było inne niż obecnie obowiązujące, nadal są honorowane i nie ma potrzeby ich wymieniać. Na ich podstawie można parkować w zależności od miejsca zameldowania w całym sektorze C, J lub Ł, czyli na większym obszarze niż było to wcześniej możliwe.

Abonament mieszkańca umożliwia parkowanie w sektorze ŚSPP/SPP, w którym zameldowany jest posiadacz identyfikatora, za 30 zł miesięcznie za pierwszy pojazd i 150 zł za kolejny. Stawka dla pojazdu przewożącego osobę niepełnosprawną lub pojazdu kombatanta Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. wynosi 5 zł miesięcznie.

Więcej informacji o identyfikatorach mieszkańca można znaleźć w części Identyfikator Mieszkańca w zakładce Parkowanie na stronie ZDM Poznań.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze