parking Nad Cybiną fot. Kalina

Poznań: Czy przestrzegamy zasad ochrony przed pandemią? Chyba jednak nie bardzo

Puste ulice, rynki, sklepy – ale przed marketami budowlanymi i na parkingach przy terenach rekreacyjnych – tłumy! Tak właśnie poznaniacy przestrzegają zasad bezpieczeństwa z powodu pandemii.

Zdjęcie parkingu pełnego samochodów nad Cybiną nadesłała nam Użytkowniczka. Inna raportuje, że tłumy zbierają się przed marketami budowlanymi. Kolejny Użytkownik naliczył 32 auta zaparkowane na parkingu przy Rusałce. “A przecież są jeszcze parkingi w innych miejscach, wielu ludzi przyszło też na spacer na piechotę” – napisał. – “To ile osób całymi rodzinami, i to takimi, które na co dzień wcale nie mieszkają razem, wybrało się do lasu? Nie ma żadnej akcji #zostańwdomu. Są nadprogramowe wakacje”.

Niestety, mimo apeli służb, informacji, jakie ważne jest zostawanie w domu i nie zbieranie się w grupy, ludzie nadal beztrosko spacerują całymi rodzinami, kompletnie nie myśląc o zagrożeniu koronawirusem. nasz fotoreporter uchwycił także ludzi ćwiczących na zewnętrznych siłowniach i dzieci na placach zabaw – tym razem nad Maltą…

Bo czy możliwość zarażenia i śmierci części rodziny może być ważniejsza niż cotygodniowy niedzielny spacer? Wychodzi na to, że nie może.

Lilia Łada

26
Dodaj komentarz

avatar
Elżbieta Lip
Elżbieta Lip

Mandaty

Kasia Szczepańska
Kasia Szczepańska

Są jak stado murzynów z wyrażanym przez małpy mozgiem. Z tragedi robią sobie wakacje. Do czasu aż ktoś bliski im nie umrze.

Agnieszka Matysiak
Agnieszka Matysiak

Brak słów ?

Sławek Wąchała
Sławek Wąchała

W Antoninku na każdym leśnym parkingu mnóstwo aut, na jednym nawet radiowóz., nie wiem, czy Policja przyjechała na interwencję.

Sławek Wąchała
Sławek Wąchała

Przewietrzyć się na spacerze wskazane, sam z tego korzystam, jednak nie w grupie ludzi, a na uboczu, z dala od skupisk i mocno uczęszczanych miejsc.