parking Nad Cybiną fot. Kalina

Poznań: Czy przestrzegamy zasad ochrony przed pandemią? Chyba jednak nie bardzo

Puste ulice, rynki, sklepy – ale przed marketami budowlanymi i na parkingach przy terenach rekreacyjnych – tłumy! Tak właśnie poznaniacy przestrzegają zasad bezpieczeństwa z powodu pandemii.

Zdjęcie parkingu pełnego samochodów nad Cybiną nadesłała nam Użytkowniczka. Inna raportuje, że tłumy zbierają się przed marketami budowlanymi. Kolejny Użytkownik naliczył 32 auta zaparkowane na parkingu przy Rusałce. “A przecież są jeszcze parkingi w innych miejscach, wielu ludzi przyszło też na spacer na piechotę” – napisał. – “To ile osób całymi rodzinami, i to takimi, które na co dzień wcale nie mieszkają razem, wybrało się do lasu? Nie ma żadnej akcji #zostańwdomu. Są nadprogramowe wakacje”.

Niestety, mimo apeli służb, informacji, jakie ważne jest zostawanie w domu i nie zbieranie się w grupy, ludzie nadal beztrosko spacerują całymi rodzinami, kompletnie nie myśląc o zagrożeniu koronawirusem. nasz fotoreporter uchwycił także ludzi ćwiczących na zewnętrznych siłowniach i dzieci na placach zabaw – tym razem nad Maltą…

Bo czy możliwość zarażenia i śmierci części rodziny może być ważniejsza niż cotygodniowy niedzielny spacer? Wychodzi na to, że nie może.

Lilia Łada

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze