Czy Grzegorz Schetyna podczas prawyborów zagłosuje na Jacka Jaśkowiaka?

Tak uważa Małgorzata Kidawa-Błońska, kontrkandydatka prezydenta Poznania w prawyborach. Jej zdaniem Jacek Jaśkowiak jest bliższy ideologicznie Schetynie, co jednak nie znaczy, że zwycięży, bo każdy ma jeden głos.

Taką opinię wyraziła polityczka w TVN 24. Czołowi politycy KO zapewniają, że wybory będą uczciwe, co jednak nie znaczy, że wcześniej nie mogą powiedzieć, na kogo zamierzają zagłosować oni sami i lobbować za swoim kandydatem. Marszałek Tomasz Grodzki na przykład, jak podaje “Głos Wielkopolski”, zamierza poprzeć Małgorzatę Kidawę-Błońską. Za kulturę osobistą i za to, że jest znana w świecie i w polityce od dawna.

To rzeczywiście może być problem dla Jacka Jaśkowiaka, który nie jest z Warszawy i nie jest tam bardzo znany, a jak wiadomo, większość naszych polityków jest “warszawocentryczna”. Kto od 20 lat nie bryluje w salonach “stolycy” nie jest tam uważany za liczącego się polityka i jego dokonania nie mają na to przekonanie najmniejszego wpływu.

Czy Jackowi Jaśkowiakowi uda się to zmienić? Czy rzeczywiście lider PO go poprze? Wbrew sugestiom Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Grzegorz Schetyna nie zadeklarował wprost wsparcia dla żadnego kandydata. Wszystko wyjaśni się 14 grudnia podczas przedwyborczej konwencji KO. A tydzień wcześniej odbędzie się debata pomiędzy kandydatami PO na prezydenta Polski.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Pseudonim
Pseudonim

Co za interesujące wieści. Zawsze ciekawiło mnie na kogo zamierza głosować nasza elita polityki.