Poznań: Czy fundacja startująca w miejskich konkursach stosuje nienaukowe metody działania?

Fundacja “Głos dla Życia” złożyła projekt “Wspierać osoby nieheteronormatywne” w konkursie Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP – jak informują działacze grupy Stonewall. Dofinansowania nie dostał, ale został oceniony pozytywnie. – Nie możemy w to uwierzyć! – napisali.

Dlaczego to takie szokujące? Zaledwie wczoraj podaliśmy informację również wyszukaną przez Grupę Stonewall, o wykładzie, jaki wygłosiła członkini zarządu fundacji, dr Jolanta Próchniewicz, we Wrocławiu. Przekonywała w nim, że homoseksualizm można leczyć, choć jest to bardzo trudne, co nie jest prawdą według obecnego stanu wiedzy naukowej.

Dziś okazuje się, że fundacja złożyła wniosek o dofinansowanie swojego projektu noszącego tytuł “Wspierać osoby nieheteronormatywne” kwotą 24 tysięcy złotych.

“Nie możemy w to uwierzyć!” – piszą oburzeni działacze Grupy Stonewall. – “Fundacja, której członkini zarządu otwarcie mówi o tym, że homoseksualność to wymagające leczenia zaburzenie, chciała “wspierać” psychologicznie osoby LGBT+!”
Dodatkowo oburzył ich fakt, że co prawda fundacja dofinansowania nie dostała, ale projekt otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną. W świetle wiedzy propagowanej przez członkinię zarządu tej fundacji działaczom Stonewall wydało się to na tyle niepokojące, że złożyli wniosek o udostępnienie im projektu wraz z oceną w ramach dostępu do informacji publicznej.

“Chcemy wiedzieć, na czym dokładnie miała polegać “pomoc” oferowana przez fundację” – wyjaśniają. – “Jak przebiega taka pomoc? Czy jest w nią bezpośrednio zaangażowana Jolanta Próchniewicz? Co spotyka osoby LGBT+, które zgłaszają się do fundacji po pomoc? Czy w Poznaniu jest prowadzona terapia konwersyjna?”

Działacze Grupy Stonewall deklarują, że nie zostawią tego tematu, dopóki nie zdobędą odpowiedzi na te pytania.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze