Poznań: Czterech kleryków zakażonych koronawirusem i dwie parafie z kwarantanną

Podczas przeprowadzania testów na obecność koronawirusa okazało się, że czterech kleryków z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu jest zakażonych.

Testy wykonano, ponieważ po prawie dwumiesięcznej przerwie seminarium wznowiło działalność. Jak podaje Radio Poznań, z tego powodu zdecydowano o poddaniu wszystkich kleryków testom na obecność koronawirusa. I okazało się, że niektórzy z nich zakazili się podczas pobytu w domu.

Jak dotąd wyniki testów potwierdziły obecność koronawirusa u czterech z 53 przebadanych kleryków. Wszyscy są odizolowani, ale przechodzą kwarantannę na terenie seminarium w Poznaniu.
W swoim stanowisku ksiądz dr Marcin Głowiński, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu wyjaśnił, że za 7 dni testy będą powtórzone u osób przebywających na kwarantannie i w zależności od ich wyników, zostaną podjęte decyzje, co dalej.

Seminarium zapewnia, że jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu i wdrożyło wszelkie procedury bezpieczeństwa.

Koronawirus dał się we znaki także poznańskim parafiom. W dwóch z nich, pw. św Andrzeja Boboli na Junikowie i pw. Świętej Rodziny przy Promienistej. objęto kwarantanną księży, ponieważ mieli kontakt z osobami zakażonymi. Z tego powodu parafia sw. Andrzeja Boboli zawiesiła całkowicie msze. W parafii Świętej Rodziny nabożeństwa będą odprawiać ojcowie oblaci.

Podziel się:

Ostatnio dodane: