Poznań: Czterdziestką po Głogowskiej w śródmieściu

Głogowska nowe znaki fot. ZDM
40 km na godzinę – tyle będą mogli jechać kierowcy ulicą Głogowską na odcinku od Gąsiorowskich do Hetmańskiej. Nowe znaki już stoją, a policja sprawdza, czy kierowcy wiedzą, co one oznaczają.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, zgodnie z zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem ograniczenia prędkości zostają wprowadzone pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską, a ul. Gąsiorowskich. W przeciwnym kierunku od ul. Śniadeckich po ul. Chociszewskiego.

Obniżenie dopuszczalnej prędkości to kolejny element działań mających zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego na ul. Głogowskiej. Już od stycznia sygnalizacje świetlne na śródmiejskim odcinku ulicy działają przez całą dobę. Obecne zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa – szczególnie przed przejściami dla pieszych oraz w rejonie skrzyżowań, na których nie ma sygnalizacji świetlnej.

Z wprowadzonych zmian cieszą się radni osiedla Święty Łazarz.
„Oczywiście, mamy świadomość że na wielu kierowców znaki nie zadziałają” – komentują na swoim profilu społecznościowym. – ” Dalej będziemy wnioskować do Wielkopolska Policja o zwiększenie kontroli w tym rejonie. Kompleksowe rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem przyniesie dopiero przebudowa ulicy, na którą będziemy musieli poczekać, aż znajdą się na to środki”.

ZDM w ubiegłym tygodniu przedstawił samorządowcom analizy dotyczące możliwych docelowych zmian na ul. Głogowskiej. Na ich podstawie przygotowany zostanie projekt zmian, a wprowadzenie zostanie podzielonych na kilka etapów.

ZDM, el