Poznań: Cudowne lata Derwida. Co to był za koncert!

Cudowne lata Derwida - piosenki taneczne fot. Sławek Wąchała
Czy wiedzieliście, że Witold Lutosławski pisał także piosenki? Ten poważny kompozytor pisał je pod pseudonimem Derwid i były naprawdę udane. Można ich wszystkich było posłuchać na dziedzińcu Szkoły Baletowej w sobotnie popołudnie na koncercie “Cudowne lata Derwida”.

To piosenki z lat 50. i 60. ubiegłego wieku, melodyjne, z wyrazistym rytmem, doskonale nadające się do tańca. Najbardziej znane z nich to: „Nie oczekuję dziś nikogo” oraz „Plamy na słońcu” śpiewane przez Ludmiłę Jakubczak, „Warszawski dorożkarz” z repertuaru Leopolda Buczka i wiele innych, chętnie śpiewanych przez największe gwiazdy tamtych lat, jak Sława Przybylska, Mieczysław Fogg, Tadeusz Woźniakowski czy Halina Kunicka.

Zespołem grającym tą „Potańcówkę” jest Swing Combo Krzysztofa Powalisza”, złożone z muzyków których młodość przypadła właśnie na lata 50. i 60. ubiegłego wieku. Razem mają około 320 lat. Są to najstarsi grający jazzmani w Poznaniu!

Reżyserem koncertu jest Anna Zalewska-Powalisz, kierownikiem muzycznym Krzysztof Powalisz, a wykonawcami byli młodzi artyści z Poznańskiej Sceny Młodych, którzy już szósty raz biorą udział w Kulturalnym Starym Rynku.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: