UEP fot. UEP

Poznań: Covid-19: dzień po, czyli dwudziesta debata akademicka

To tytuł Debaty Akademickiej na którą w poniedziałek 26. października zapraszają: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Ze względu na pandemię, tym razem dyskusję można będzie śledzić tylko w sieci.

Tematem 20. Debaty będzie covid-19, koronawirus, pandemia. Już dziś można powiedzieć, że to medialne słowa 2020 roku – pełne grozy, ale przed wszystkim emocji. Jedno i drugie wywołane jest przede wszystkim stanem naszej wiedzy, w której rzetelne i wiarygodne informacje często przegrywają z plotką i spekulacjami.

Wokół nas mnóstwo ekspertów i “domorosłych” analiz. Nie zawsze potrafimy odróżnić prawdę od fałszu. Czy można zatem – bez niepotrzebnych emocji – rozmawiać o najważniejszym problemie współczesności? Czy najlepszym miejscem dla takiej dyskusji jest
wyższa uczelnia? Odpowiedź na oba pytania brzmi: “tak”.

– Większość z nas śledzi na bieżąco wydarzenia związane z
przebiegiem covid-19, a każdy inaczej odczuwa skutki tego, co dzieje
się wokół – mówi prowadzący spotkanie dr Krzysztof Gołata z
Uniwersytetu Ekonomicznego. – Nie zawsze jednak mamy czas na refleksję i odpowiedź na pytanie: co dalej; przecież pandemia kiedyś się skończy. Chcemy porozmawiać o konsekwencjach wydarzeń roku 2020 dla nas, dla naszych dzieci i chyba także naszych wnuków. Dla społeczeństwa i gospodarki. Trzeba zgodzić się z opinią, że prawdy o pandemii dowiemy się, gdy pokonamy koronawirusa. Czy będzie to jednak cała prawda?

Panelistami w XX Debacie Akademickiej będą:
dr hab. hab. Sylwia Jaskulska, prof. UAM
prof. dr hab. Marek Krajewski (UAM)
prof. dr hab. Grażyna Krzyminiewska (UEP)
dr hab. Piotr Michoń prof. UEP

Transmisja na YouTube UEP w poniedziałek 26.10.2020 r. godz. 17.00 – 18.30.

UAM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze