Rynek Łazarski

Poznań: Co słychać na Rynku Łazarskim?

Konstrukcja przyszłej hali targowej już stoi, widać już przyszłą fontannę i przyszłe ścieżki. Już można sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał Rynek Łazarski po skończeniu prac.

Inwestycja nadal przebiega planowo. Po jej zakończeniu, co ma nastąpić jesienią przyszłego roku, rynek stanie się przestrzenią z wieloma funkcjami: nie tylko handlową czy komunikacyjną, ale też rekreacyjną, kulturalną i społeczną.

W miejscu obecnego rynku powstanie nowoczesne zadaszone targowisko na planie koła z dogodnym dojazdem i miejscem dla dostaw. Poprawiona zostanie też jakość infrastruktury technicznej. Nowe chodniki będą szersze, a przestrzeń umożliwi organizację wydarzeń plenerowych. Pojawi się także zielony skwer i teren na kawiarniane ogródki, fontanna oraz miejsce zabaw dla dzieci. Północna część skweru im. Kazimierza Nowaka stanie się deptakiem (z możliwością dojazdu dla mieszkańców).

Cały teren wokół rynku stanie się strefą zamieszkania z wyniesionymi skrzyżowaniami. Projektowana zieleń będzie mieć naturalny charakter. Nasadzonych zostanie ponad 50 nowych drzew oraz zieleń niska: kwitnące byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe.

A jak wygląda teraz? Zobaczcie!

el

4.8 6 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze