wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Co się dzieje w Usnarzu Górnym?

Taki tytuł nosi spotkanie z posłem Frankiem Sterczewskim, które odbędzie się 27 września o godzinie 19.00 w Inkubatorze Kultury Pireus przy Głogowskiej 35. Rozmowa nie będzie dotyczyć tylko Usnarza.

Uczestnicy spotkania zajmą się także wydarzeniami, które dzieją się na innych odcinkach granicy polsko-białoruskiej, a szczególnie dziejącymi się tam dramatami uchodźców, którzy, przeganiani od jednych do drugich służb granicznych, cierpią z powodu głodu, zimna i strachu.

“Poruszymy wątki takie jak prawa osób z doświadczeniem uchodźczym, dezinformacja w mediach, działania organizacji pozarządowych, stan wyjątkowy oraz spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: „jak można pomóc?” – obiecują organizatorzy spotkania.

Wezmą w nim udział osoby, które w ostatnich tygodniach przebywały na granicy polsko-białoruskiej i pomagały osobom z doświadczeniem uchodźczym: Katarzyna Czarnota – socjolożka współpracująca z Grupą Granica, Kalina Czwarnóg – członkini zarządu Fundacji Ocalenie oraz Katarzyna Kretkowska – posłanka na sejm RP. Spotkanie poprowadzi Franek Sterczewski.

Źródło: Mat. pras.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Co się dzieje w Usnarzu Górnym?