Poznań: Co robić w Boże Narodzenie – jeśli się nie chce siedzieć przy stole?

Koncerty, zwiedzanie palmiarni, a także lodowiska i pływalnie. Wszystko to czeka na tych, którzy chcą zażyć w święta także trochę ruchu i rozrywki.

Jeżeli ktoś chciałby spędzić święta przed ekranem, to może wybrać się do kina, zwłaszcza że w okolicach świąt Bożego Narodzenia pojawiło się wiele nowych premier filmowych. Wszystkie poznańskie multipleksy będą zamknięte 24 grudnia, natomiast w pozostałe dni będą czynne. Kina Charlie Monroe i Muza zapraszają na seanse 26 grudnia, Rialto będzie zamknięte przez całe święta. Z kolei Kinoteatr Apollo będzie zamknięty 25 i 26 grudnia.

Święta i okres świąteczny można też spędzić aktywnie w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji. Podczas świąt Bożego Narodzenia zmieniają się jednak godziny pracy obiektów POSiR. Lodowisko Chwiałka będzie czynne w wigilię od godziny 09:00 do 13:45 oraz w drugie święto od 09:00 do 20:45. Lodowisko Malta będzie czynne w Boże Narodzenie od 13:00 do 22:00 i w następne dni od 08:00 do 22:00. Z kolei kryta pływalnia przy ulicy Spychalskiego będzie czynna tylko w wigilię od 07:00 do 14:00. Fani bowlingu nie będą mogli wybrać się na kręgle w budynku głównym Oddziału Rataje, ze względu na remont całego ośrodka.

W drugi dzień świąt będzie można wybrać się na koncert w Palmiarni Poznańskiej, w trakcie którego zabrzmią kolędy, pastorałki i przeboje popularnej piosenki bożonarodzeniowej. Zagrają absolwenci Akademii Muzycznej im. Jana Paderewskiego: Anita Klepacka i Grzegorz Rudy. Koncert rozpocznie się o godzinie 14:00. W ramach świątecznego zwiedzania palmiarni warto wybrać się na pokaz gadów – będzie można poznać tajniki życia czy hodowli tych zwierząt oraz porozmawiać z ich miłośnikami.

Także tego dnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, poznaniacy powitają na Dworcu Letnim Ignacego Paderewskiego wraz z organizatorami, członkami Poznańskiego Chóru Nauczycieli jego imienia. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16 na Dworcu Letnim, a I.J. Paderewski pojawi się w bogatej oprawie wydarzeń z epoki, przygotowanej przez rekonstruktorów historycznych.

26 grudnia można spędzić kąpiąc się w poznańskich termach. Fani pływania i wygrzewania się w saunach mogą wybrać się tam w godzinach od 11:00 do 23:00 oraz zajrzeć do Aqua Parku od 09:00 do 23:00. W tym dniu obowiązuje cennik taki, jak w soboty i niedziele.

27 grudnia o 19.30 na dziedzińcu urzędu miasta będzie można posłuchać „Pieśni Powstania Wielkopolskiego” w wykonaniu barda Jacka Kowalskiego oraz licznych zespołów muzycznych.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: