Zamek Cesarski CK Zamek fot. Sławek Wąchała

Poznań: CK Zamek zaprasza szkoły do kina. Online

Skoro klasy nie mogą chodzić do kina, żeby uzupełniać edukację filmami – to kino może przyjść do nich. CK Zamek zaprasza szkoły na seanse filmowe online.

Co prawda kina będą czynne od 12 lutego, ale nadal w ograniczonym zakresie, więc seans filmowy w klasie w wielu przypadkach nadal będzie łatwiejszym i wygodniejszym rozwiązaniem.

Dlatego CK Zamek przygotowało projekt KinoSzkoła, który ma być ciekawą alternatywą dla zajęć szkolnych. To szereg zajęć (warsztatów, prelekcji, szkoleń itd), wykorzystujących film i nowe media jako narzędzia wspierające w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych.

Dzięki projektowi uczniowie zobaczą filmy dostosowane do ich wieku i zainteresowań, poznają produkcje kina europejskiego i światowego, które często nie trafiają do szerokiej dystrybucji, a dzięki prelekcjom prowadzonym przez edukatorów będą mogli poruszać ważne, choć niejednokrotnie trudne tematy.

Dzięki temu nauczyciele będą mogli realizować podstawę programową w ciekawej formie, otrzymując przy tym wsparcie w działaniach wychowawczych i profilaktycznych prowadzonych w szkole.

Ważne jest także to, że zawartość merytoryczna powstała na bazie podstawy programowej nauczania przedmiotów: j. polski, wiedza o społeczeństwie, historia, etyka, wychowanie do życia w rodzinie oraz szkolnych programów wychowawczo-profilaktycznych. Przygotowała ją Rada Programowa, w skład której wchodzą nauczyciele, wykładowcy akademiccy, edukatorzy, psycholodzy, psychoterapeuci i filmoznawcy.

Szczegółowy program znajduje się na stronie projektu.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze