Poznań: Chorymi w szpitalu tymczasowym opiekują się strażacy

fot. K. Adamska

Zakażeń koronawirusem przybywa, szpitale i oddziały dla osób zakażonych rozrastają się – i coraz bardziej dają się we znaki braki personelu. W szpitalu tymczasowym chorymi opiekują się strażacy.

Wojewoda wielkopolski zadecydował o przeniesieniu do szpitala 25 strażaków, bo w ciągu czterech dni uruchomiono tu dwa kolejne moduły szpitala, każdy po 28 łóżek, i brakuje pracowników. Łóżka zapełniają się bardzo, znacznie więcej pacjentów jest przyjmowanych niż wypisywanych ze szpitala. Tylko 6 grudnia szpital przyjął 24 nowych pacjentów. Wypisał… trzech.

W każdym 28-łóżkowym module powinno pracować 12 lekarzy, no i oczywiście pielęgniarki, ale zwyczajnie nie ma tylu pracowników. Dlatego wojewoda do pracy w szpitalu oddelegował 25 strażaków, którzy mają uprawnienia ratowników medycznych z Czarnkowa, Kalisza, Gniezna, Piły, Rawicza, Kępna i Krotoszyna. Strażacy na razie mają spędzić w szpitalu miesiąc, ale jeśli okaże się to potrzebne – zostaną na dłużej.

Dziś w szpitalu tymczasowym w Poznaniu uruchomiono kolejny moduł. Teraz szpital dysponuje 262 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi.

Źródło: Fakt


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978