Poznań: Chór Czarownic zaproponował władzom Miłakowa koncert na dożynkach

Miłakowo to ta gmina, w której miejscowa Akcja Katolicka złożyła skargę na działający tu zespół Wiedźmuchy, które tworzą mieszkanki gminy przebrane za… czarownice. Poznański Chór Czarownic postanowił wesprzeć siostry.

O sprawie napisał Onet.pl – organizacja Akcja Katolicka z Miłakowa wystosowała pismo do władz gminy Miłakowo oskarżając członkinie zespołu Wiedźmuchy o okultyzm i kult satanistyczny. Członkinie zespołu, około 20 kobiet w różnym wieku, występując przebierają się za czarownice. I to się nie spodobało Akcji Katolickiej.

Radni, zwłaszcza prawicy, potraktowali skargę bardzo poważnie i zapowiadają, że Wiedźmuchy będą musiały się wytłumaczyć ze swojej działalności – założycielka grupy jest Alicja Tomaszewska, szefowa Miłakowskiego Domu Kultury. A wśród zagadnień, które będą musiały wyjaśnić, będzie na przykład to, czy współpracują z proboszczem…

W obronie zespołu stanęła posłanka Monika Falej, która doskonale zna grupę i ceni sobie jej występy. W liście skierowanym do radnych z komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Miłakowo, pisze, że z podziwem przygląda się aktywności kobiet i temu, ile dobrego robią dla swojego otoczenia – pyta też, dlaczego na spotkaniu komisji poświęconemu Wiedźmuchom ma być proboszcz, który nie jest radnym. Czy to znaczy, że jest stroną i to parafia złożyła skargę, a nie Akcja Katolicka?

Wsparcie Wiedźmuchom postanowiły okazać też członkinie poznańskiego Chóru Czarownic.
“Radni Miłakowa będą sprawdzać, czy mieszkanki gminy, zespół Wiedźmuchy, kultywują okultyzm” – napisały na swoim profilu na FB. – “Metodologia jeszcze chyba nie ustalona, trzeba sprawdzić w księgach historycznych jak to tam leciało – podtapianie, przypiekanie? Wierzymy, że to tylko dziwaczna akcja promocyjna bo niby skąd świat miałby się dowiedzieć, że jest taka gmina jak Miłakowo. Chcemy zatem iść za ich wyrafinowanym PR-owym ciosem i wysłaliśmy dziś propozycję, że chętnie zagramy u nich w tym roku na Dożynkach. Czekamy na odpowiedź”.

Chór Czarownic zapewnia też, że dzięki koncertowi mieszkańcy Miłakowa nie tylko zyskają świetną rozrywkę, ale też PR gminy bardzo się poprawi.

 

3 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze