Poznań: „Chodźmy w plener”, proponuje festiwal Malta

Requiem dla Warty- Poznańska Orkiestra Improwizowana - Generator Malta / Festiwal Malta fot. Sławek Wąchała
W zeszłym roku Malta postawiła na plener i w tym roku nie zabraknie plenerów. Festiwal zaprasza do naboru na działania plenerowe. Niech sztuka wypełni miasto! – proponują organizatorzy Malty.

„Wciąż jesteśmy w sytuacji pandemii, która wywróciła nasze myślenie o spotkaniach z publicznością” – wyjaśniają organizatorzy festiwalu. – „Regułą stały się streamingi, a wyjątkiem spotkania na żywo. Wierzymy, że Malta 2021 będzie miała szansę zaistnieć poza ekranem komputera, że letni powiew świeżego powietrza i odpowiedni dystans w przestrzeniach publicznych, przestrzeganie reżimu sanitarnego pozwolą nam oglądać sztukę na żywo”.

Artyści i artystki mogą przesyłać projekty działań w przestrzeni publicznej w ramach Malta Festival Poznań 2021 do 18 kwietnia. Formy mogą być bardzo różne – od krótkich teatralnych realizacji dzieł literackich, form tanecznych, muzycznych, lalkowych, przez happeningi i performanse, formy nowocyrkowe wykorzystujące żonglerkę, szczudła, teatr optyczny, aż do czystej formy mimu. Solowo, w duecie, grupowo. Działania bez scenografii i z rekwizytami mieszczącymi się w mniejszej lub nieco większej walizce.

Szczegółowe warunki naboru są dostępne w regulaminie i na stronie internetowej www.malta-festival.pl. Żeby wziąć udział w open callu, należy wypełnić formularz i przesłać go na adres e-mailowy: contact@malta-festival.pl do 18 kwietnia. Ogłoszenie wyników: 21 kwietnia.

Malta Festival