Poznań: Chcesz zarejestrować samochód – nie musisz czekać w kolejce

Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP fot. UMP
Można to zrobić o dowolnej godzinie i bez kolejek, a po południu sprawę można załatwić zdecydowanie szybciej – zapewnia Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP.

Od 1 stycznia 2020 roku prawo przewiduje karanie właścicieli samochodów, którzy nie dopełnili obowiązku zarejestrowania pojazdu. Przepis ten dotyczy wyłącznie osób, które zawarły transakcję po pierwszym stycznia. Mimo to w poznańskim urzędzie miasta przez ostatnie tygodnie w kolejkach do rejestracji auta ustawiali się także kierowcy, którzy kupili lub sprowadzili samochód wiele miesięcy temu.

Miasto podjęło więc konkretne działania: urzędnicy zajmujący się rejestracją pojazdów pracowali w nadgodzinach i w soboty. Do tego zadania przydzielono też pracowników, którzy wcześniej zajmowali się innymi sprawami. Wszystko to przyniosło efekty.

– Obecnie można stwierdzić, że każdy, kto chce zarejestrować pojazd, ma możliwość dokonania tego w tym dniu, w którym przyjdzie do urzędu – mówi dyrektor Pelczarski. – Przy czym zachęcamy, aby udać się do urzędu na ul. Gronową, bo tam skierowane są nasze główne siły.

Na Gronowej numerki do rejestracji pojazdów wydawane są przez cały dzień i nie kończą się – jak to miało miejsce jeszcze dwa czy trzy tygodnie temu – przed południem. W tej chwili każda osoba, chcąca zarejestrować pojazd czy odebrać stały dowód, może przyjść o dowolnej godzinie pracy urzędu i sprawa zostanie załatwiona.

– Dlatego apelujemy do naszych mieszkańców, aby nie przychodzili od samego rana, jeszcze przed otwarciem urzędu, bo nie ma już takiej potrzeby – podkreśla Bartosz Pelczarski. – Tak wczesne przychodzenie do urzędu powoduje również, że w pierwszych minutach po otwarciu wydawanych jest kilkadziesiąt numerków do rejestracji. W efekcie osoby, które je pobrały, muszą długo czekać na obsługę. Z naszych obserwacji wynika, że w kolejnych godzinach przychodzą już tylko pojedynczy klienci. Gdyby poznaniacy, którzy stoją w kolejkach od rana, przyszli później – również załatwiliby swoją sprawę, ale znacznie szybciej.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: